kapubanner for mobile

Nyugdíj megtakarítás: előrelátóak a cseh cégek

A csehországi cégek mintegy 23 százaléka hozzájárul alkalmazottai kiegészítő nyugdíjtakarékosságához - közölte a cseh nyugdíjpénztárok szövetsége.

A kiegészítő nyugdíjtakarékosság a csehországi nyugdíjrendszer harmadik, nem kötelező pillére, amelyet az állam támogat.

A nyugdíjpénztárak közlése szerint a kiegészítő nyugdíjtakarékossághoz való hozzájárulás az egyike azoknak a leggyakrabban használt a plusz támogatásoknak, amelyeket a cégek alkalmazottaiknak nyújtanak. Az érintett cégek azt állítják, hogy alkalmazottaiknak mintegy kétharmada kapcsolódott be az önkéntes kiegészítő nyugdíjtakarékosságba.

A cégek támogatásának nagysága azok gazdasági eredményeinek függvénye, s része a munkaadó és a munkavállalók közti kollektív szerződéseknek.

A cégeket a támogatásnyújtásra az adórendszeren keresztül az állam motiválja. Az alkalmazottnak kifizetett támogatást egészen évi 24 ezer koronáig (240 ezer forint) a cég leírhatja az adóalapjából. Maga a takarékoskodó pedig ennek címén 12 ezer koronát írhat le adóalapjából.

Az állam az első két hónapban havi 250 koronával, később pedig havi 150 koronával támogatja azokat a takarékoskodókat, akik havonta legalább 500 koronát tesznek félre nyugdíjukra. A nyugdíjreform keretében a kormány most azt tervezi, hogy jelentősen megnöveli a kiegészítő nyugdíjtakarékosság támogatását.

A tízmillió lakosú Csehországban a legutóbbi kimutatás szerint mintegy négymillió ember spórol idős korára a kiegészítő nyugdíjtakarékosság keretében.



  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
A fiatal felnőttek közel fele ritkán vagy soha nem tesz félre pénzt arra az esetre, ha nem tudna dolgozni

A háztulajdonosok több mint fele azt állítja, hogy félretesz pénzt arra az esetre, ha hirtelen munka nélkül maradna, a bérlők közt alacsonyabb ez az arány. Teljes cikk

A dolgozók háromnegyede úgy érzi, nem használja ki a képességeit

Egy friss felmérésben a válaszadók nagy része egyetért abban, hogy vezetők vagy nem veszik észre, hogy nem kapnak lehetőséget teljes potenciáljuk... Teljes cikk