Nyugdíjasok tiltakoztak Franciaországban az adóreform ellen
Több ezer nyugdíjas tiltakozott csütörtökön a francia nagyvárosokban a kormány által meghirdetett adóreform ellen - írja az MTI.
Az adóemelés jövőre a nyugdíjasok közel 60 százalékát, mintegy 8 millió embert fog sújtani. Az intézkedés minden, 1200 eurónál (374 ezer forint) többet kapó nyugdíjast érint, és mintegy évi 400 euró (124 ezer forint) veszteséget jelen azon nyugdíjasok számára, akik legalább havi 2 ezer euró (622 ezer forintot) nyugdíjat kapnak. A 14 millió francia nyugdíjas 40 százalékát, a kisnyugdíjasokat ugyanakkor nem érinti az emelés.
A jövő évi költségvetési tervezet szerint a nagyobb összegű nyugdíjak társadalombiztosítási adójának megemeléséből kívánja a kormány kompenzálni a magánszektorban dolgozók járulékfizetéseinek 20 milliárd eurós csökkentését. A magánszektorban dolgozók fizetésinek jelenleg 2,4 százaléka a munkanélküli segélyeket finanszírozó kasszába, 0,75 százaléka pedig a betegbiztosító pénztárába folyik be.
A tüntetést ezúttal az ellenzékben lévő jobbközép Köztársaságiak és a Szocialista Párt is támogatta. A nyugdíjasok megmozdulása a sokadik tiltakozás az Emmanuel Macron államfő által meghirdetett reformok ellen.
A hét elején a fuvarozók szervezetek forgalomlassító tiltakozásokat, egy héttel ezelőtt pedig másodszor szervezett mintegy kétszáz városban tiltakozó felvonulásokat a CGT szakszervezet, de azokon már csak feleannyian vettek részt, mint a szeptember 12-i megmozduláson. A belügyminisztérium adatai szerint 130 ezren tiltakoztak múlt csütörtökön.
Valamennyi megmozduláson tömegek vesznek részt, de a szervezetek és a pártok közti megosztottság miatt még nem sikerült egyszerre olyan jelentős tömeget utcára vinni, hogy az meghátrálásra késztesse a kormányt.
MTI
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A rendszert az Egyesült Államokban és Kanadában vezetik be. Teljes cikk
Csak a 25 év alattiak jelentettek csökkenést az elégedettségben, ami arra utal, hogy személyre szabottabb stratégiákra van szükség a karrierjük... Teljes cikk
A friss kimutatás a nyugati szomszédunkban az idén egész évre 7 ezer csődkérelemmel számol. Teljes cikk
- Akik nyugdíj mellett is dolgoznak: brutális különbségek az EU-ban 2 hete
- Miért a nyugdíjasokon spórol a kormány? 2 hete
- Csökkentheti-e a segély, a gyed vagy a gyes a nyugdíjat? Itt a válasz 2 hete
- 800 ezer magyar nyugdíjas a létminimum alatt él 3 hete
- Az öregségi nyugdíjban részesülők teljes ellátásának átlag- és mediánösszege - grafikon 3 hete
- Felszólították a németeket: dolgozzanak többet és hatékonyabban 3 hete
- Nem csupán beugró munkaerő - diákok és nyugdíjasok a munkapiacon 4 hete
- Csökken a népesség, nő a nyomás - sokan későn kezdenek el a nyugdíjra félretenni 4 hete
- Külföldi nyugdíj: mit kell tenni annak, aki külföldön is szerzett nyugdíjjogosultságot 4 hete
- Milliókat érhet a jó időzítés a nők kedvezményes nyugdíjánál 4 hete
- Ősszel meglepetést kapnak a kormánytól a nyugdíjasok 1 hónapja