Ötven új munkahelyet hoz létre az Inotal Zrt.
Ötven új munkahelyet hoz létre az Inotal Zrt. Várpalotán három és fél milliárd forintos beruházással 2013 februárig - jelentették be sajtótájékoztatón csütörtökön.
Somogyi Ferenc cégvezető elmondta: technológiai fejlesztéshez és munkahelyteremtéshez az Új Széchenyi Terv keretében 914 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyertek; két év alatt három és fél milliárd forintos beruházást hajtanak végre, a projekt támogatott részén felüli összeget a tulajdonosok 900 millió forintos befizetéséből és banki hitelből fedezik.
Talabér Márta (Fidesz-KDNP), Várpalota polgármestere, országgyűlési képviselő kijelentette: nagy jelentőséggel bír a beruházás, hiszen a városban ötven új munkahely jön létre. A város és térsége gazdaságfejlesztési céljai megegyeznek az ország céljaival, ehhez megfelelő partner az Inotal - mondta.
Nagy István vezérigazgató a fejlesztést a szabványtól eltérő igények, a meglévő infrastruktúra hasznosítása és a képzett munkaerő megtartása indokolta. Hozzátette: a cég fő termékei közé tartoznak az úgynevezett alumínium durvahuzalok, amelyek legfőképpen villamos vezetékek, élelmiszeripari csomagolóanyagok és mechanikai huzalok alapjául szolgálnak. Az új projekt legnagyobb eleme egy új durvahuzal gyártósor, ami a hozzá tartozó infrastruktúrával együtt kétmilliárd forintba kerül; a negyven éve üzemelő régi berendezésekhez képest az új gép más, keresettebb ötvözetek előállítására is alkalmas.
A projekt keretében lapos termékek, hengerelt keskenyszalag és alumínium tárcsa (aerosolos palackok előterméke) gyártásának korszerűsítéséhez, a választék bővítéséhez négy új hőkezelő kemence kerül az üzembe; az új füstgáztisztító pedig magasabb hulladék-újrahasznosítást tesz lehetővé. Ezek mellett korszerűbb környezetvédelmi megoldásokat vezetnek be és bővül az informatikai háttér: a termékek, munkafolyamatok nyomon követését és irányítását végző, munkaállomásokkal kiegészített szerverpark épül a program során.
A fejlesztésnek köszönhetően az évi 36 ezer tonna értékesített mennyiséget 44.500 tonnára akarja növelni az Inotal; a 2010-es bázisévhez (299 fő) viszonyított ötven új munkahelyet 2013. februárjáig hozzák létre, a számítások szerint a beruházás hét év alatt térül meg - fejtette ki Nagy István. A vezérigazgató elmondta azt is: a csütörtökön bejelentett projekt mellett saját forrásokból 260 millió forintos technológiai fejlesztést zárnak le, ennek során új hőkezelő kemenceét állítanak üzembe és egy új huzalzsírtalanító sort üzemeltek be.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Négyszáz új, magas képzettséget igénylő munkahelyet teremtve Budapesten hozza létre legnagyobb európai uniós és egyben az első térségbeli... Teljes cikk
Több lépcsőben emelkedik az alanyi adómentesség éves bevételi korlátja. A jelenlegi 18 millió forintos felső határ 2026-ban 20 millió, 2027-ben 22... Teljes cikk
Ötszáznál több munkahelyet szüntet meg Romániában a Bosch – írja az economedia.ro a vállalat közleménye alapján. Az elbocsátásokat a Bosch... Teljes cikk
- Ahol egészségre megy a túlóra - ezek Magyarország legaktívabb munkahelyei 1 hete
- 400 új munkahely jön létre Budapesten – kimagasló fizetés és nemzetközi fejlődési lehetőség 2 hete
- Humanoid robot rúgta fel a vezérigazgatót – ilyen munkaerő jön a kínai gyárakból 2 hete
- Meglepő álláshirdetések, valódi történetek – a CIB Bank válasza a munkaerőpiaci kihívásokra 2 hete
- Gyorsan avuló készségek, relevanciavesztéstől való félelem 3 hete
- Hullámvölgyben az autóipar: több száz munkahelyet számolnak fel 3 hete
- The show must go on! 4 hete
- Kényelmesebb iroda, hatékonyabb munka - Praktikus tippek mindennapokra 4 hete
- Mennyiség helyett minőség - Ezek a jó állás titkai az amerikai munkavállalók szerint 4 hete
- Miért fontosabb a környezet, mint gondolnád? 1 hónapja
- Tanulmány: nem elég befogadóak a céges csapatépítő programok? 1 hónapja
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja