Példátlan sztrájkhullám Nagy-Britanniában: most a nagy repterek bénulnak meg
Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokatÚjabb többnapos sztrájkot kezdtek december 28-án szerdán több nagy brit repülőtéren a határrendészeti dolgozók, miután a kormány továbbra sem teljesítette béremelési követelésüket.
A brit határrendészeti hatóság (UK Border Force) alkalmazottainak munkabeszüntetés-sorozata az egész karácsonyi és újévi utazási időszakra kiterjed: szakszervezetük december 23-tól 26-ig, illetve december 28-tól 31-ig hirdette meg az akciót.
A UK Border Force végzi a brit határállomásokon - a repülőtereken, a kikötőkben és a nemzetközi forgalmú pályaudvarokon - az útlevelek ellenőrzését.
Nagy-Britannia csaknem három éve kilépett az Európai Unióból, így az EU-országokból érkezőkre ugyanazok a beléptetési szabályok érvényesek, mint a világ más térségeiből beutazókra.
A sztrájkok nem érintik a Londontól északra, illetve északkeletre fekvő Luton és Stansted repülőtereket, amelyekre a Magyarországról beutazók többsége érkezik.
Sztrájkolnak viszont a határrendészeti dolgozók London két másik nagy nemzetközi repülőterén, Heathrow-n és Gatwicken, amelyekre szintén közlekednek járatok Magyarországról. A munkabeszüntetési akció kiterjed emellett Birmingham, Cardiff, Glasgow és Manchester repülőtereire is.
Ágazati előrejelzések szerint a sztrájksorozat teljes időszakában várhatóan kilencezer menetrendszerű és charterjárat száll le ezeken a repülőtereken, 1,8 millió utassal a fedélzetén. A londoni belügyminisztérium kéri, hogy a Nagy-Britanniába készülők ellenőrizzék légitársaságuknál, utazási irodájuknál vagy túraszervezőiknél járataik indulását. A tárca javasolta, hogy az erre jogosult beutazók a sztrájkok idején használják az elektronikus beléptetőkapukat (eGates).
A brit statisztikai hivatal (ONS) adatai szerint októberben 11,1 százalékos, novemberben 10,7 százalékos volt a tizenkét havi infláció Nagy-Britanniában.
Az elmúlt napokban sztrájkoltak a vasutasok, a tanárok, a kórházi ápolók, a mentősök és a buszsofőrök is.
A vasúti dolgozók jelenleg is sztrájkolnak, és január 3-án újabb ötnapos sztrájkot kezdenek, ha addig nem sikerül megállapodásra jutni bérköveteléseikről.
- 2026.06.05Bértranszparencia Az irányelv legfontosabb újdonságairól és kötelezettségeiről. A munkáltatókat érintő jogi és HR-es kihívásokról. Gyakorlati példákról, amelyek segítenek megérteni a kockázatokat. Megoldási stratégiákról: hogyan lehet a megfelelést eszközzé tenni a munkahelyi bizalom és a munkáltatói márka erősítésében.
Részletek
Jegyek
- 2026.06.15Stratégiai emberi erőforrás szaktanácsadó szakirányú továbbképzés A képzés valós szervezeti helyzeteken, gyakorló HR-vezetők tapasztalatán és emberközpontú stratégiai szemléleten keresztül ad azonnal alkalmazható tudást.
Részletek
Jegyek
- 2026.06.18Mesterséges intelligencia üzleti használata - a rejtett kockázatok Az előadás célja, hogy gyakorlati, adatvédelmi és AI jogi szempontból is bemutassa a mesterséges intelligencia üzleti használatának legkritikusabb kockázatait. Kiemelt fókuszt kap, hogy milyen adatokat tilos, de legalább is nem jó ötlet AI rendszerekbe bevinni és hogyan történik mindez a valóságban, akár észrevétlenül.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek

Az ördög Pradát visel: mit tanulhat a HR a popkultúra legtoxikusabb főnökétől?