Spontán sztrájk a romániai vasútnál
A romániai Állami Vasutak (CFR) több dolgozója spontán sztrájkba kezdett szerda délelőtt miután nem kapták meg a május 30-án esedékes bérüket - jelenti a bukaresti Mediafax, melyet a Napi Gazdaság idéz.
A fizetések késése pusztán adminisztratív jellegű és biztosítjuk alkalmazottainkat, hogy a mai nap folyamán de legkésőbb csütörtökön, hozzájutnak bérükhöz - idézte a közlekedési minisztérium államtitkárát a hírügynökség.
Constantin Axinia hozzátette: a CFR már kedden átutalta a bérekre szánt mintegy 950 millió lejt.
Mediafax/Napi Gazdaság
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A Prohuman Csoport két magyarországi és egy erdélyi oktatási vállalat felvásárlásával új oktatási és kompetenciafejlesztési üzletágat hoz... Teljes cikk
Januárban elindult a próbagyártás a szegedi BYD-gyárban – közölte Botka László polgármester. A gyárban már mintegy 960 fő dolgozik, és a... Teljes cikk
A Binder Ipari Szerkezetépítő Kft. négymilliárd forint értékű beruházást hajt végre Csöngén a kormány támogatásával, aminek nyomán... Teljes cikk
- Határidők, adatok, szankciók – a cégek legnagyobb félelmei a bértranszparenciában 2 hete
- Elszámolhatták a pedagógusbéreket, a PDSZ szerint több pénz járna a tanároknak 2 hete
- Gyanúsan sok a beteg az ünnepek körül – ezért változtat a kormány a táppénzen 3 hete
- Létrejött a bérmegállapodás a Magyar Postánál - Ennyivel nőnek a bérek 3 hete
- Ekkora béremelést terveznek 2026-ra a magyar munkaadók 4 hete
- Béremelést kapnak a Tesco dolgozói 4 hete
- A friss számok szerint soha nem volt ilyen magas az átlagbér - mi áll a háttérben? 1 hónapja
- 43 halott után léptek a mozdonyvezetők: országos sztrájk jön a spanyol vasúton 1 hónapja
- Mennyit lehet keresni Ausztriában? Itt a friss bérlista 1 hónapja
- Bértáblák 2026 1 hónapja
- Meglepő bértoplista: ezek a szakmák fizettek a legjobban Magyarországon 1 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben