Szijjártó: újabb 30 milliárd forinttal támogatja a kormány a versenyképesség növelését
"A legfontosabb célunk az, hogy a magyar emberek munkahelyeit megvédjük" - mondta a külgazdasági és külügyminiszter.
A program sikerét látva most újabb 30 milliárd forint értékben nyújt támogatást a kormány kapacitásbővítő, a hatékonyságot és a termelékenységet javító beruházásokhoz azoknak a vállalatoknak, amelyek elkötelezik magukat, hogy továbbra sem bocsátanak el senkit a munkavállalóik közül - fűzte hozzá a miniszter.
A 30 milliárd forintnyi keretösszegből 1,8 millió eurónyi támogatást nyújtanak vállalatonként, ami a teljes beruházás egyötödét jelentheti. Ez alól kivételt képez hét olyan megye, ahol a gazdasági fejlettség az országos átlaghoz képest elmaradt - fejtette ki a miniszter, hozzátéve, hogy ezekben az országrészekben a beruházás összegének egyharmadát állja a kormány programja. "A legfontosabb célunk az, hogy a magyar emberek munkahelyeit megvédjük, illetve az elveszett munkahelyek helyett újakat hozzunk létre" - hangsúlyozta Szijjártó Péter.
MTI
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Egy friss tanulmány szerint három dologra van szükség, hogy növeljük mentális élességünket. Teljes cikk
A NAV közzétette a 2026. évre vonatkozó ellenőrzési tervét, amely világosan jelzi, hogy a hatóság a következő hónapokban is adatvezérelt,... Teljes cikk
Öcsi bácsi 1986-ban kezdett el dolgozni a jelenlegi munkahelyén főállású autószerelőként, és a családi vállalkozás minden fontos mérföldkövénél ott volt. Teljes cikk
- Állami támogatást kapott munkahelymegőrzésre a bonyhádi Knipl Kft. is 4 éve
- 283 milliós állami támogatással 150 munkahelyet őriznek meg Zsámbékon 4 éve
- 117 munkahely megőrzése fejében 282 millió forinttal támogatja a kormány a Teqball Kft.-t 4 éve
- Munkahelyeket veszélyeztet a chiphiány a vészfékező cseh autóiparban 4 éve
- 250 munkahelyet garantál a Parmen Konzervipari Kft. nyírmeggyesi beruházása 4 éve
- Hetvenezer igénylésnél tart az önfoglalkoztatók kompenzációs támogatása 5 éve
- A digitális nomádokat és a külföldön diplomát szerzett fiatalokat támogatnák a kormány legújabb döntései 5 éve
- Kétmilliárd forinttal emelkedik a családi pótlékokra fordítható költségvetési keret 5 éve
- Egymilliárdos állami támogatással 800 munkahelyet véd meg az Axiál 5 éve
- 3,5 milliárd forintnyi beruházásból 30 új munkahely jön létre 5 éve
- Mától igényelhetik a közfoglalkoztatottak az elhelyezkedési juttatást 5 éve
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben