Sztrájk a német postánál
Május 2-ára bizonytalan ideig tartó sztrájkot hirdetett a szolgáltatásban dolgozók szakszervezete, a Ver.di, miután szombaton megszakadtak a tárgyalások a posta vezetésével a bérekről, illetve a munkakörülményekről.
A korábbi közlés szerint a német posta a következő években a teljes postai választékot kínáló, klasszikus saját fiókjai nagy részét bezárja és ezeket kiskereskedelmi partnerkirendeltségekké alakítja. 2011-ig a jelenlegi a 800 klasszikus, saját üzemeltetésű kirendeltségből 700 esetében ezt tervezik.
A postai liberalizáció akár 30 ezer fő leépítését is eredményezheti Németországban, ha a társaság drasztikus mértékű, 20 százalékos piacvesztést kénytelen elkönyvelni. A csoport monopolhelyzete az 50 gramm alatti küldemények piacán - ez a németországi levélforgalomnak nagyjából felét teszi ki, évi 10 milliárd eurót - 2008 januárjától megszűnt. A vállalat egyebek mellett költségtakarékossággal készül a versenyre, a postai szolgáltatások elvégzését külső partnerekre, többek között lottózókra, élelmiszer-üzletekre bízza. 2005-ben már több ezer hivatalt szüntetett meg, külső partnerekre bízva a szolgáltatásokat.
A Deutsche Postot nemrégiben jelentősen megrázta elnöke, Klaus Zumwinkel adócsalási ügye, amelynek következtében Zumwinkel lemondani kényszerült.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Négyszáz új, magas képzettséget igénylő munkahelyet teremtve Budapesten hozza létre legnagyobb európai uniós és egyben az első térségbeli... Teljes cikk
Több lépcsőben emelkedik az alanyi adómentesség éves bevételi korlátja. A jelenlegi 18 millió forintos felső határ 2026-ban 20 millió, 2027-ben 22... Teljes cikk
Ötszáznál több munkahelyet szüntet meg Romániában a Bosch – írja az economedia.ro a vállalat közleménye alapján. Az elbocsátásokat a Bosch... Teljes cikk
- Már kiváltott munkaköröket az AI - nem lehet kérdés, ad-e átképzést a cég 3 hónapja
- Zajlanak a tárgyalások a munkavállalókkal a kukássztrájk után 4 hónapja
- Sztrájkolnak a kukások Budapesten 4 hónapja
- Egy napra leáll az élet Olaszországban 4 hónapja
- Egy ország, két világ – elképesztő különbségek a német bérekben 5 hónapja
- Nem lesz sztrájk a pécsi buszközlekedésben 5 hónapja
- Álláspara Németországban: munkahelyek tízezrei veszélyben 5 hónapja
- Elég volt a beteg dolgozókból – vizitdíjat követelnek a munkaadók 5 hónapja
- Bojkottálhatják a tanévkezdést Romániában az oktatási szakszervezetek 5 hónapja
- Sztrájk lesz a Ryanairnél 5 hónapja
- Sztrájkhullám a hadiiparban: a Boeingnél elfogyott a türelem 5 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa