kapubanner for mobile
Szerző: HRPortal.hu hírszerkesztő - Forrás: MTI
Megjelent: 18 éve

Sztrájk készülődik az egri kórházban

Határozatlan idejű sztrájkot hirdet december 6-ra az egri kórház sztrájkbizottsága, ha a fenntartó Hevesi megyegyűlés nem vonja vissza az intézmény vagyonkezelésére kiírt pályázati javaslatát - jelentette be csütörtökön a sztrájkbizottság elnöke.

A javaslat alkotmány- és törvénysértő, hiszen a jogszabályok szerint az egészségügyi ellátás kötelező állami feladat, amelyet nem adhat át magáncég részére az intézményfenntartó - mondta a sajtótájékoztatón Szabó Pál. A tervezett sztrájk ideje alatt csupán ügyeleti szintű ellátást biztosítanak - tette hozzá.

Hegyaljai Judit, az Egészségügyben Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének elnöke elmondta, hogy háromnapos felmérést végeztek az 1250 munkavállalót foglalkoztató intézmény dolgozói körében a sztrájkhajlandóságról. Ez alapján kiderült, hogy a dolgozók több, mint fele támogatja az önkormányzati fenntartás, illetve közalkalmazotti jogviszonyuk megőrzése érdekében a munkabeszüntetést - szögezte le az érdekképviseleti vezető.

Pócs Alfréd, a sztrájkbizottság tagja úgy vélekedett, hogy a pályázati javaslatot a hatvani, a gyöngyösi és a parádi kórházakat is működtető Hospinvest Zrt. számára formálták. Szerinte az egészségügyi szolgáltató társaság egyik intézmény esetében sem teljesítette a szerződésben foglaltakat, sőt tömeges, ötven százalékosat elérő létszámleépítésre, ágyszámcsökkentésre került sor ezekben az intézményekben, miközben nem hajtották végre a beígért fejlesztéseket.

Mánya Kristóf, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) titkára a sajtótájékoztatón bejelentette, hogy a MOK teljes erkölcsi és - amennyire teheti - logisztikai támogatást nyújt a törvényes sztrájkkezdeményezéshez. Egyben kifejezte aggodalmát, hogy a funkcionális privatizáció után elsősorban a tapasztalt, idősebb és magasabb bérű orvosokat bocsátják el. A helyükre pedig pályakezdő, fiatal ukrán és belorusz orvosok kerülnek, ennek következtében pedig romlik az ellátás minősége.

A Heves Megyei Önkormányzat egyébként pénteken tárgyal a pályázat kiírásáról. Az ülés idejére több civil szervezet és politikai párt demonstrációt hirdetett az egri megyeháza elé, mások pedig élőlánccal akarják körbevenni a kórház épületét.



  • 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznakinfo button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
NAV: így változik a pótlékmentes részletfizetés összeghatára

A pénteken életbe lépett adótörvény-módosítások értelmében az automatikus pótlékmentes részletfizetés összeghatára megduplázódott, így már... Teljes cikk

Trükközés a tanári fizetésekkel? – a szakszervezet szerint erről nem volt szó

A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) tiltakozik a kormány azon terve ellen, hogy a pedagógusok teljesítményértékelés alapján járó havi 20–60 ezer... Teljes cikk

Három embert ítéltek el egy vasúti munkás halála miatt

Halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétsége miatt emelt vádat a bíróság. Teljes cikk