kapubanner for mobile

Sztrájk lesz az Operaházban

Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokat

Félórás figyelmeztető sztrájkot tartanak szombat este a Nürnbergi mesterdalnokok bemutatója előtt az Operaházban – mondta az MTI-nek Rotter Oszkár, az intézmény szakszervezetének és sztrájkbizottságának vezetője.

Szándékaink szerint közvetlenül az előadás előtt lesz a sztrájk, hogy a nézők is tudomást szerezhessenek róla" – közölte Rotter Oszkár, hozzátéve, hogy munkabeszüntetés miatt sem most, sem a jövőben nem marad el előadás. Az azonban elképzelhető, hogy késve kezdődik a darab.

Rotter Oszkár szerint a szakszervezet mind a 700 tagja csatlakozik a demonstrációhoz. A munkabeszüntetésről pénteken délelőtt nyilatkozatban tájékoztatta a sztrájkbizottság Hegyi Árpád Jutocsa főigazgatót.

Azért tartanak figyelmeztető munkabeszüntetést, mert az intézmény vezetője továbbra sem hajlandó egyeztetni az érdekvédelmi szervezetekkel és a sztrájkbizottsággal többek között az úgynevezett modernizációs programról – mondta Rotter Oszkár.
  • 2026.09.09Fókuszban a ,,hard HR” – ingyenes, kétrészes webinár A HR döntések ma már nem választhatók el a jogi, adózási, pénzügyi és bérszámfejtési szempontoktól. A Niveus adózási, jogi és payroll szakértői ingyenes, kétrészes webinár keretében, a munkavállalói életciklus mentén mutatják be a legfontosabb „hard HR” összefüggéseket, tipikus hibákat és gyakorlati megoldásokat. A program a bértranszparencia irányelv gyakorlati hatásaira is kitér.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek