Több hetes sztrájkkal fenyegetnek Ferihegyen
Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokatA Budapest Airport (BA) menedzsmentje levélben sürgette a szakszervezeteket: vagy fogadják el a munkáltató ajánlatát, vagy valamennyien egyezzenek bele a munkaügyi közvetítői szolgálat (MKDSZ) igénybevételébe a további tárgyalásokon. A szakszervezetek másképp látják a kérdést, és megegyezés híján akár több hetes sztrájkot is lehetségesnek tartanak.
A Repülőtéri Forgalmi Dolgozók Független Szakszervezete (RFDFSZ) és a Légiközlekedési Dolgozók Független Szakszervezete (LDFSZ) ezzel szemben úgy véli, hogy ez a feltétel teljesen indokolatlan. Érvelésük szerint az MKDSZ kollektív munkaügyi vita rendezésekor léphet fel közvetítői szerepben, ilyen vitában pedig csupán két szakszervezet áll a repülőtér vezetőségével: az RFDFSZ és az LDFSZ. A többi érdekképviseleti szervnek érvényes munkaügyi szerződése van a tulajdonossal, és hiába nem valósultak meg az abban foglaltak a munkaadó részéről, az ő kezük 2009-ig meg van kötve, tehát semmit sem tehetnek, áll a szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményben.
A két érdekképviseleti szerv szerint a BA vezetőségének rejtegetnivalója van és egyre kevésbé hajlik a kompromisszumos megoldásra. Ha a tulajdonosok "folyamatosan az asztal lábát fűrészelik", nem marad más megoldás, mint egy újabb, akár hetekig tartó munkabeszüntetés, teszik hozzá.
A BA egyébként legutóbbi ajánlata szerint 2007-ben 6,5 százalékos általános bérfejlesztést hajtana végre, amiből 0,7 százalékot elkülönítene a bérkülönbségek csökkentésére. Azt is javasolta, hogy első lépésben az általános bérfejlesztést hajtsák végre, és ezt követően zárkóztassák fel a minimális szintre az ezt el nem érő béreket egy elkülönített keretből.
Pető Alfréd, a döntőbírói szolgálat igénybevételét javasló Repülőtéri Forgalmi (RFDFSZ) elnöke szerint egyik szakszervezet sem tartja elegendőnek a 6,5 százalékos ajánlatot. Az egyeztetések várhatóan ezen a héten folytatódnak.
- 2026.09.09Fókuszban a ,,hard HR” – ingyenes, kétrészes webinár A HR döntések ma már nem választhatók el a jogi, adózási, pénzügyi és bérszámfejtési szempontoktól. A Niveus adózási, jogi és payroll szakértői ingyenes, kétrészes webinár keretében, a munkavállalói életciklus mentén mutatják be a legfontosabb „hard HR” összefüggéseket, tipikus hibákat és gyakorlati megoldásokat. A program a bértranszparencia irányelv gyakorlati hatásaira is kitér.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek

Főszerepet kapott az AI-színésznő – új korszak kezdődik a kreatív szakmákban?