Többen sztrájkolnak Ferihegyen, mint tegnap
A szombat reggeli műszakban a Budapest Airport (BA) dolgozóinak 64 százaléka vette fel a munkát a ferihegyi repülőtéren, ami elmarad a pénteken munkába állók 72 százalékos arányától.
Hozzátette: szombaton reggel az utasbiztonsági ellenőrök mintegy harmada, 20 dolgozó jelentkezett munkára, az üzemeltetési osztályon az alkalmazottak közel 50 százaléka, vagyis szintén 20 munkavállaló dolgozik. Megjegyezte: a munkába állt görög utasbiztonsági ellenőrök száma meghaladja a 20 főt.
Pénteken a reggeli műszakba érkező 268 munkavállaló 72 százaléka, 192 alkalmazott vette fel a munkát.
Szinte teljes létszámban dolgoztak az üzemeltetési területen, a Fegyveres Biztonsági Őrség őrei beosztás szerint mindannyian felvették a munkát, sőt többen önként bejöttek dolgozni a szabadnapjukon - mások helyett - közölte korábban Szollár Domokos.
Az utasbiztonsági ellenőrök 50 százaléka dolgozott pénteken, nekik segített 23 görög ellenőr. A 32 biztonsági ellenőrből azonban mindösszesen négyen dolgoztak.
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Négyszáz új, magas képzettséget igénylő munkahelyet teremtve Budapesten hozza létre legnagyobb európai uniós és egyben az első térségbeli... Teljes cikk
Több lépcsőben emelkedik az alanyi adómentesség éves bevételi korlátja. A jelenlegi 18 millió forintos felső határ 2026-ban 20 millió, 2027-ben 22... Teljes cikk
Ötszáznál több munkahelyet szüntet meg Romániában a Bosch – írja az economedia.ro a vállalat közleménye alapján. Az elbocsátásokat a Bosch... Teljes cikk
- Új HR vezető a Debrecen International Airportnál 3 hónapja
- "Ez már modern rabszolgaság" - általános sztrájk a 13 órás munkanap ellen 3 hónapja
- Új vezetőkkel erősít a Mövenpick Hotel Budapest Centre 4 hónapja
- Zajlanak a tárgyalások a munkavállalókkal a kukássztrájk után 4 hónapja
- Sztrájkolnak a kukások Budapesten 4 hónapja
- Egy napra leáll az élet Olaszországban 4 hónapja
- Karrierstart a fővárosban: több száz álláshely nyílik a Budapest Állásbörzén 4 hónapja
- Nem lesz sztrájk a pécsi buszközlekedésben 5 hónapja
- Bojkottálhatják a tanévkezdést Romániában az oktatási szakszervezetek 5 hónapja
- Sztrájk lesz a Ryanairnél 6 hónapja
- Sztrájkhullám a hadiiparban: a Boeingnél elfogyott a türelem 6 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa