Többnapos BKV-sztrájk várható májusban
Májusban lehet a következő - már többnapos - BKV-sztrájk, közölte Nemes Gábor, a sztrájkbizottság szóvivője kedden az MTI-vel.
A szóvivő rámutatott: az érdekképviseletek a kedden 17.00 órakor kezdődő tárgyaláson ismerhetik meg a szombaton Demszky Gábor főpolgármester és Keller László pénzügyminisztériumi államtitkár közötti tárgyalás részleteit. A szakszervezetek csak ezután - csütörtökre - alakítják ki álláspontjukat az újabb sztrájkfenyegetésről. Legutóbb április 18-án tartottak 24 órás sztrájkot. A szakszervezetek követelései között szerepet a paraméterkönyv visszavonása, a cég gazdasági gondjainak megnyugtató rendezése, a csoportos létszámleépítés felfüggesztése.
Keller László pénzügyminisztériumi államtitkár és Demszky Gábor főpolgármester még szombaton a Pénzügyminisztériumban tartott megbeszélés után elmondták: a kormány segítséget nyújt a fővárosnak abban, hogy idén összesen 10-12 milliárd forint értékben tőkét juttasson a BKV-nak azért, hogy a cég ne kerüljön adósságspirálba. Az idei tőkepótlás forrása előfinanszírozás, amelynek a módját még keresik - válaszolta az MTI kérdésére Keller László. Demszky Gábor hozzátette: elképzelhető például a fővárosi vagyonelemek értékesítése, amelyek bevételéből autóbuszokat lehetne vásárolni. Demszky beszámolt arról, hogy a BKV-nak legalább 5-6 milliárd forintra volna szüksége a műszaki színvonal fenntartásához és ugyanannyi a fejlesztésekre. Keller és Demszky is hangsúlyozta, hogy a BKV nincs likviditási válságban, fizetési kötelezettségeit teljesíteni tudja. A főpolgármester kedden vette át a szombati egyeztetés emlékeztetőjét, amely a tárgyalás összefoglalója, minden résztvevő aláírásával.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Több lépcsőben emelkedik az alanyi adómentesség éves bevételi korlátja. A jelenlegi 18 millió forintos felső határ 2026-ban 20 millió, 2027-ben 22... Teljes cikk
Ötszáznál több munkahelyet szüntet meg Romániában a Bosch – írja az economedia.ro a vállalat közleménye alapján. Az elbocsátásokat a Bosch... Teljes cikk
Az IKEA Magyarország idén is a szeretetteljes otthoni élet és a valódi feltöltődés fontosságát helyezi a karácsonyi időszak középpontjába. Ennek... Teljes cikk
- Sokkoló döntés év végén: 140 embernek mond fel a Gattyán-birodalom 1 hete
- Válságspirálban az RTL: akár ezernyi munkahely is megszűnhet 2 hete
- Megindult az AI-lavina: olyan állások is veszélyben, melyek védettnek tűntek 3 hete
- Felmérés: 10 vállalatból 3 tervezi, hogy jövőre AI-jal helyettesíti dolgozóit 4 hete
- Több mint ezer dolgozót elküldött, de 133 milliárdos támogatást kap a Samsung 1 hónapja
- Rég nem látott leépítési hullámot mértek az Egyesült Államokban 1 hónapja
- Munkaerősokk: ezektől a cégektől küldenek el ezreket az AI miatt 2 hónapja
- Tömeges leépítés a Nestlénél: 16 ezer munkahely szűnik meg 2 hónapja
- "Elárultak minket a gépek" – íme 40 szakma, amit az AI a kihalás szélére sodor 2 hónapja
- Outplacement, elbocsátás - divatba jön újra, vagy sosem tűnt el? 2 hónapja
- "Ez már modern rabszolgaság" - általános sztrájk a 13 órás munkanap ellen 3 hónapja
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja