Többszörös a túljelentkezés a Demján Sándor Program pályázataira
Többszörös a túljelentkezés a Demján Sándor Program pályázataira - mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkára a TV2 Mokka című műsorának hétfői adásában.
Szabados Richárd elmondta, egyes beruházásélénkítő pályázatok esetében csaknem háromszor, míg némely digitális programoknál mintegy négyszer több a jelentkezők a száma a támogatható pályázatokhoz képest. Hozzátette, idén a kormány összességében 1400 milliárd forintnyi olyan forrást tervez elérhetővé tenni, ami korábban nem állt a kis- és középvállalkozások (kkv) részére.
Mint mondta, a kormányzat a programmal azt szeretné elérni, hogy növekedjen a vállalkozások mérete, emellett az exportáló cégekre is külön kell összpontosítani. A lakhatás, a családok támogatása és a gazdaságélénkítő akcióterv "stratégiai szegmens", a kkv-k segítésén keresztül pedig családokat, embereket tud támogatni a kormány - jegyezte meg.
Ismertette, az 1+1 beruházásélénkítő szegmens 48 milliárd forintos keretére már 136 milliárd forintnyi támogatási igény érkezett be, ez is mutatja, hogy a vállalkozásoknál ott vannak a beruházási, korszerűsítési tervek. A Demján Sándor Program 8+1 programeleme közül eddig csak egy esetben zárult le a pályázati időszak, így a többi programra még jelentkezhetnek a cégek - közölte.
Szabados Richárd szerint, amikor az első fél év végén megérkeznek a vállalkozásokhoz az első támogatási összegek, a második fél évben jó eséllyel megjelenik a program hatása a gazdasági növekedésben is. Hozzátette, az európai uniós társfinanszírozással elnyert összegek többek között kamattámogatás és finanszírozás formájában is odaadhatók a cégeknek.
Az államtitkár a hitelekről is beszélt, melyek - mint mondta - a vállalkozások életében egy alapvető dolog, melynek köszönhetően a cégek egy külső forrást tudnak használni egy jövőbeni extra hozam elérésére. Megjegyezte, a túlzott hitelfelvételt nyilvánvalóan el kell kerülnie a cégeknek, de Magyarország esetében ez nem áll fenn.
Ismertette, az a 13-15 százalékos külső forrási arány, mellyel rendelkeznek a cégek az országban nem számít nagynak nemzetközi összehasonlításban.
Szabados Richárd közölte, az európai uniós támogatásokkal leginkább a fejletlenebb régiókra fókuszál a kormány. Ez azt jelenti, hogy azokat vidéki vármegyéket támogatják, ahol a kicsi, méretben fejletlenebb cégeket tudják segíteni - mondta.
Kifejtette, ezek általában alacsony fedezettséggel, limitált önerő mellett működő támogatási programok, melyek vissza nem térítendő támogatásokhoz kapcsolódnak. Egy kis fejlődő térségben egy kis vállalkozás 30 millió forintig akár vissza nem térítendő támogatásra is tud pályázni - jelentette ki.
MTI
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A szövetségi járadék automatikusan jár azoknak a focistáknak, akik legalább egyszer pályára léptek a felnőtt válogatottban. Teljes cikk
A megkérdezett vállalatok több mint tizede egyáltalán nem tervez béremelést. Teljes cikk
Egy friss kutatás szerint minden 10 órányi, az AI-nak köszönhető hatékonyságnövekedés után közel négy óra veszik el a tartalom javításával.... Teljes cikk
- Egymillió forintot bukhat, aki ezt nem igényli munkáltatójánál - Már csak pár nap maradt 2 hete
- Célzott támogatásokkal segíti a kormány a szőlő- borágazatot 3 hete
- Czomba Sándor elárulta, hol nőtt a foglalkoztatás 3 hete
- 10 milliárd forintos uniós program indul az alacsony végzettségű álláskeresők támogatására 3 hete
- Átmenetileg szünetel az új jelentkezések befogadása a Demján Sándor Tőkeprogramra 3 hete
- Ez mentheti meg a bajba jutott hallgatókat az egyetemeken 1 hónapja
- A mentorprogram, mint a sikeres beilleszkedés kulcsa 2 hónapja
- Új esély a munkaerőpiacon: több mint 26 milliárdból támogatják a roma nők foglalkoztatását 2 hónapja
- HR Tehetségek 2025: Bakos Dóra 2 hónapja
- Valós emelés a nyugdíjaknál, duplázás a családi pótléknál – erre készülne a Tisza-kormány 2 hónapja
- Cukorbetegek munkahelyi jólléte – egészségtámogató tanácsok 2 hónapja

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig