Tüntettek az ápolók a Kossuth téren
Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokatMagasabb fizetést és jobb munkakörülményeket szeretnének az ápolók, akik a Kossuth téren, a Parlament előtt tüntettek. Az akciót az egyik közösségi portálon szervezték. Azt mondták, egyik politikai párthoz sem tartoznak. A főszervező szerint a rendvédelmiek demonstrációja inspirálta őket - tudta meg a Kossuth Rádió.
"Az elmúlt húsz évben fizetésemelést egyáltalán nem kaptunk a minimálbér emelésén kívül, de ezt nem nevezhetjük béremelésnek. Nincs 13. havi fizetésünk, cafeteriánk, semmilyen plusz juttatás, ami esetleg a körülményeinket segítené. Azt kell mondani, hogy lassan fizetésünk sem lesz. Amit még megjegyeznék, hogy egy emelt szintű ápoló fizetése 75-80 ezer forint pótlékokkal együtt - panaszkodott egy ápolónő.
"Még nagyobb elvándorlásra számíthatunk, ami előbb-utóbb tényleg ahhoz fog vezetni, hogy az egészségügy működésképtelen lesz" - mondta a tiltakozás résztvevője.
Kossuth Rádió
"Még nagyobb elvándorlásra számíthatunk, ami előbb-utóbb tényleg ahhoz fog vezetni, hogy az egészségügy működésképtelen lesz" - mondta a tiltakozás résztvevője.
Kossuth Rádió
- 2026.06.05Bértranszparencia Az irányelv legfontosabb újdonságairól és kötelezettségeiről. A munkáltatókat érintő jogi és HR-es kihívásokról. Gyakorlati példákról, amelyek segítenek megérteni a kockázatokat. Megoldási stratégiákról: hogyan lehet a megfelelést eszközzé tenni a munkahelyi bizalom és a munkáltatói márka erősítésében.
Részletek
Jegyek
- 2026.06.15Stratégiai emberi erőforrás szaktanácsadó szakirányú továbbképzés A képzés valós szervezeti helyzeteken, gyakorló HR-vezetők tapasztalatán és emberközpontú stratégiai szemléleten keresztül ad azonnal alkalmazható tudást.
Részletek
Jegyek
- 2026.06.18Mesterséges intelligencia üzleti használata - a rejtett kockázatok Az előadás célja, hogy gyakorlati, adatvédelmi és AI jogi szempontból is bemutassa a mesterséges intelligencia üzleti használatának legkritikusabb kockázatait. Kiemelt fókuszt kap, hogy milyen adatokat tilos, de legalább is nem jó ötlet AI rendszerekbe bevinni és hogyan történik mindez a valóságban, akár észrevétlenül.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek

Az ördög Pradát visel: mit tanulhat a HR a popkultúra legtoxikusabb főnökétől?