Üdvözlik az MNB hitelélénkítő programját a családi vállalkozások

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) közelmúltban publikált hitelprogramja hozzájárulhat a magyarországi vállalkozások helyzetének javuláshoz, így a Felelős Családi Vállalatokért Magyarországon Egyesület (FBN-H) támogatja a programot, és jelezte tagjai szándékát a kedvezményes programban való részvételre.

A jegybank közlése szerint a Növekedési Hitel Program alapvető célja, hogy kedvezményes jegybanki finanszírozás segítségével a vállalatok finanszírozási helyzetén segítsen, mert az kiemelten fontos a termelőkapacitások, valamint a munkahelyek megőrzése és gyarapítása céljából. "Ez a törekvés egybeesik a felelős családi vállalkozások céljaival, így a program beindításának lehetősége üdvözlendő, amellett minden olyan kezdeményezést teljes mellszélességgel támogatunk, amely a vállalkozásokat segíti." - mondja Rudas László, az FBN-H alapító elnöke. Hozzáteszi: bár a meghirdetett keretösszegnél többet is hasznukra tudnának fordítani a magyar vállalkozások.

Az MNB információi szerint az általuk javasolt kedvezményes kamatláb a hitellel rendelkező vállalatok számára az alacsonyabb törlesztő részleteken keresztül alacsonyabb költségeket eredményez, melynek mind jövedelmezőségi, mind likviditási szempontból pozitív lehet a hatása. "Az általunk ismert hitelkonstrukciók alapján adott esetben tagvállalataink élni kívánnak a kedvezményes kölcsön felvételével." – erősíti meg Kürti Tamás, az egyesület alelnöke. "Fontos ez a beruházási terveink megvalósítása céljából is, hiszen amikor csökkenő gazdasági környezetben a piac nem értékeli megfelelően a termékeinket, szolgáltatásainkat, akkor hosszú távú céljainknak megfelelően fejlesztjük azokat, beruházunk, hogy mire az árakban újra kifejeződhetnek hozzáadott értékeink, továbbra is versenyképesek lehessünk." – teszi hozzá az alelnök.

Az egyesület elnöke, Rudas László kiemeli ugyanakkor, hogy a bankok szigorú hitelbírálati folyamataiban álláspontja szerint nagyobb szerepet is kaphatna olyan tényezők figyelembevétele, mint például egy családi cég prudens működése, megbízhatósága, hozzáadott értéke a nemzetgazdasághoz, valamint az a generációkon átívelő, hosszú távú működési szemlélet és üzletpolitika, amely mentén ezek a cégek nem csak a mérlegadataik alapján ítélhetők meg.

A program sikeres kihasználtsága érdekében mindezek mentén az egyesület stratégiai szakmai partnerként működik együtt a Széchenyi Kereskedelmi Bankkal, amely mint a hazai vállalkozások fejlődése iránt elkötelezett hitelintézet osztva az egyesület álláspontját, szintén nagy lehetőséget lát a Magyar Nemzeti Bank Növekedési hitelprogramjában, melyhez közvetítőként csatlakozott. A bank álláspontja szerint bár ez a program sem csodaszer minden bajra, és nem segíthet a gazdaság minden szereplőjén közvetlenül, de mind a vállalkozások meglévő terheinek csökkentése, mind az új beruházások élénkítése terén jelentős segítséget nyújthat a hitelfelvevők részére közvetlenül, a többi vállalkozás számára pedig a kereslet élénkülésével közvetve.
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Európa legjobb Spa Meeting Hotelje lett a Le Primore Hotel & Spa

A hévízi ötcsillag superior szálloda a Meetings Star Awards 2025/2026 Spa Meeting Hotel kategóriájának első helyezettje lett. Az elismerés egy olyan... Teljes cikk

900 dolgozótól válna meg a Dacia

Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA Romániában, a Mioveni-i gyárban, emiatt 900 dolgozótól válna meg – írta a profit.ro című hírportál. Teljes cikk

A munkaerő-képzés felé bővíti portfólióját a Prohuman

A Prohuman Csoport két magyarországi és egy erdélyi oktatási vállalat felvásárlásával új oktatási és kompetenciafejlesztési üzletágat hoz... Teljes cikk