Új elnök a világ vezető plazmatévé-gyártójánál
A Matsushita Electric Industrial Co. Fumio Ohtsubót teszi meg következő elnökévé. A menedzsernek nagy szerepe volt abban, hogy a japán cég a világ legnagyobb plazmatévé-gyártójává nőtte ki magát. hirdetés
A Panasonic márkanevet birtokló vállalat e hónapban jelentette be 130 milliárd jenes éves profitvárakozását, ami kilenc éve nem volt ilyen magas. A jó kilátások a plazmatévék iránti kereslet növekedésének és a költségcsökkentésnek köszönhetők.
"Az átalakítás lezárult, és a társaság fejlődésének újabb szakaszához érkezett, ezért a mostani nem egy rossz pillanat a menedzsmentváltáshoz. Az új kihívás jelenleg az, hogy a hatékony gyártásba való befektetéssel növeljék a nyereségüket" - nyilatkozta egy japán iparági szakértő.
A Matsushita február 2-án bejelentette, hogy a plazmatévék eladása a triplájára nőtt a december végével zárult három hónapban, aminek következtében a működési profit 47 százalékkal, 129,4 milliárd jenre nőtt. Ez tizenöt éves csúcs.
Menedzsment Fórum
Kapcsolódó anyagok:
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A Magyar Nemzeti Bank új vezetése úgy döntött, bezárja a jegybank Balatonakarattyán lévő Oktatási- és Konferenciaközpontját, ez 60 ember... Teljes cikk
Félidejéhez érkezett BAT Pécsi Dohánygyár Kft. (BAT PD) új gyártócsarnokának hatvanmilliárd forintos beruházásban zajló építése, amellyel a... Teljes cikk
A debreceni déli ipari övezetben elkészült a kis-és középvállalkozások parkja (kkv-park) első üteme, amelyet kétmilliárd forint kormányzati... Teljes cikk