Új igazgató került a CEPOL élére
Detlef Schröder vette át a leköszönő Bánfi Ferenc helyét az Európai Unió Bűnüldözési Képzési Ügynöksége (CEPOL) ügyvezető igazgatójaként. Bánfi Ferenc nyolc éven át volt a 2014 óta budapesti székhelyű CEPOL ügyvezető igazgatója, ő volt az első magyar, aki ilyen tisztséget töltött be európai uniós ügynökségnél. Mandátuma csütörtökön lejárt - írja az MTI.
Bánfi Ferenc emlékeztetett: 2014-ben a CEPOL fordulóponthoz ért, amikor Nagy-Britanniából új székhelyre került, és mindössze négy hónap alatt kellett Budapestre költöznie. A szervezet a magyar állam folyamatos támogatását élvezi - tette hozzá.
Papp Károly rendőr altábornagy, országos rendőrfőkapitány kiemelte: Magyarország rendkívüli fontosságot tulajdonít a biztonságnak, a megfelelő közbiztonság alapvető. A terrorizmus, a szervezett bűnözés, a kiberbiztonsági fenyegetések, az illegális migráció és a radikalizáció felkészült és modern rendvédelmi szerveket, magas szintű továbbképzéseket követel meg - jelentette ki.
Kifejtette: az európai polgárok számára a biztonság mindenekfelett álló prioritás, és amíg a közbiztonság szavatolásának legfontosabb letéteményesei a tagállamok, addig az EU-nak is nagy szerep jut, hiszen sokszor csak nemzetközi összefogással kezelhetők a kihívások. A bűncselekmények nem ismernek határokat, ezért a bűnüldözésnek sem lehetnek határai - fogalmazott.
Kitért arra: évente 150 magyar szakember vesz részt a CEPOL képzésein, és egyre több a magyar oktató is. Magyarország büszke arra, hogy 2014 óta Budapest ad otthont az ügynökségnek, amely számára 2024-ig térítésmenetesen biztosítja az épület használatát - mondta. Hozzátette: Magyarország hosszú távon elkötelezett a CEPOL mellett.
Detlef Schröder, a CEPOL hivatalba lépő ügyvezető igazgatója elmondta: elődje gondoskodott arról, hogy az ügynökség hatékonyan működjön a nehéz kihívások ellenére is. Az elmúlt nyolc évben a szervezet nagy fejlődésen ment keresztül, és fontos ennek fenntartása a következő években is a gyorsan változó biztonsági környezet miatt, és azért, mert a biztonság még lényegesebbé vált Európában - közölte.
A CEPOL az Európai Unió szervezeti egységeként jött létre 2001-ben azzal a céllal, hogy a tagállamok rendfenntartó erőinek képzéseket biztosítson, és ezzel segítse az együttműködésüket. 2017-ben a CEPOL képzésein 23 498 rendfenntartó tisztviselő vett részt 39 országból, a képzések középpontjában a terrorizmus elleni küzdelem, a kábítószer-kereskedelem, az illegális migráció, valamint az emberkereskedelem elleni erőfeszítések álltak.
MTI
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Tréning Kerekasztal Konferencia 2026. Élménnyel eredmény! – Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek
Részletek
Jegyek
2026. április 1-jétől Bobor Roland veszi át a Nestlé szerencsi és diósgyőri gyárainak vezetését. Az immár 15 éve a Nestlénél dolgozó, számos... Teljes cikk
A szakembert határozatlan időtartamra nevezték ki vezérigazgatónak. Teljes cikk
Személyi változás történt a Shopfully magyarországi vezetésében: Zsatkulák István, a vállalat hazai ügyvezetője távozik pozíciójából, és a... Teljes cikk
- Új vezérigazgató a Glosternél 2 hete
- Vezetőváltás a Shopfully Magyarország élén 3 hete
- LinkedIn: álomállásból kiberveszély? Így csalnak a toborzók 3 hete
- LIWO Group néven folytatja tevékenységét a B+N Csoport 1 hónapja
- Új vezérigazgató irányítja a Graboplast növekedését 1 hónapja
- Új vezető az Indotek Investments Alapkezelő Zrt.-nél 1 hónapja
- Hét év után távozik a Rossmann országos ügyvezető igazgatója 2 hónapja
- Új országigazgató a JYSK Magyarország élén 2 hónapja
- Alulról a negyedik helyen áll a magyar minimálbér az EU-ban - mutatjuk a számokat 2 hónapja
- Brutális verseny az EU-s állásokért: 60 ezer jelentkező, alig 750 biztos munkahely 2 hónapja
- Új vezetők a BYD Magyarországnál 2 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?