kapubanner for mobile
Megjelent: 17 éve

Új ombudsmant akar az ombudsman

Egészségügyi ombudsmani poszt létrehozását kéri az állampolgári jogok országgyűlési biztosa - tudta meg a Népszabadság. Betegjogi szervezetek támogatják az ötletet, az MSZP azonban nem.

Közvetlenebb kapcsolatot szorgalmaz a jogalkotók és a betegek közt az állampolgári jogok országgyűlési biztosa, aki egészségügyi ombudsmani tisztség létrehozását kéri. Szabó Máté, az állampolgári jogok országgyűlési biztosa kinevezése után, 2008 elején, szinte azonnal javasolta az intézmény létrehozását. Azzal is érvelt, hogy az intézményrendszer növelhetné az egészségügyi reform legitimációját.

Az Egészségbiztosítási Felügyelethez érkező panaszok zöme a kórházi ellátást érinti, és leginkább az ellátás befejezése után jelentkeznek a sérelmükkel az érintettek, s akkor is sok a névtelenséget kérők aránya.

Egyelőre nem pártolja újabb betegjogvédő hivatal létrehozását Kökény Mihály szocialista egészségpolitikus. Szerinte nem biztos, hogy szabad egy-egy tárca rendszerébe, döntéshozatali mechanizmusába beépíteni az ombudsman intézményét. Arról nem is szólva, hogy az egészségügy után más szakterületek sorra jelentkezhetnének hasonló ötlettel - írja a Népszabadság.
  • 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is. info button Részletek ticket button Jegyek