Új vezérigazgató a SkyEurope-nál
Újabb komoly változásokra kerül sor a SkyEurope menedzsmentjében: miután április végén távozott elnöki posztjáról a társaság egyik alapítója, Alain Skowronek, május végétől a másik alapító, Christian Mandl feladja az egyik vezérigazgatói székét.
A stratégiára koncentrál az alapító
Mandl a bécsi tőzsdén jegyzett osztrák cégben, a SkyEurope Holding AG-ben továbbra is megtartja elnök-vezérigazgatói posztját. (A SkyEurope Csoport megalakulása óta eddig mind az osztrák holding, mind a szlovák leányvállalat vezérigazgatója volt.) Most annak érdekében mondott le az egyik tisztségről, hogy jobban tudjon a stratégiai üzletfejlesztésre összpontosítani, azaz hatékonyabban tud majd fókuszálni a SkyEurope stratégiai terveire, különösen az orosz piacra történő belépésre és egy, a csoporton belüli repülőgép lízingcég létrehozására. Emellett továbbra is a foglalkozik majd a befektetői kapcsolatokkal és a társasági kommunikációval, közölte közleményben az mfor.hu-val a légitársaság.
hirdetés
Ezek alapján 2007 júniustól a SkyEurope Holding AG vezetősége Christian Mandl elnök és vezérigazgatóból, Nick Manoudakis pénzügyi vezérigazgató-helyettesből és Jason Bitter üzemeltetési vezérigazgató-helyettesből áll majd. A SkyEurope Airlinest Jason Bitter vezérigazgató és üzemeltetési vezérigazgató-helyettes, Nick Manoudakis, Karim Makhlouf kereskedelmi vezérigazgató-helyettes és Klaus Niedl humánerőforrás vezérigazgató-helyettes irányítja majd.
Mint arról korábban beszámoltunk, a másik alapító, Alain Skowronek május elsejével távozott posztjáról, és csak tanácsadóként áll a társaság rendelkezésére. Ekkor érkezett céghez egyébként Nick Manoudakis is, az easyJet diszkont-légitársaság egyik alapítója és korábbi pénzügyi igazgatója.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Először rendez állásbörzét jövő szombaton a 280 milliárd forintos beruházással 2500 új munkahelyet teremtő Vulcan Shield Global (VSG)... Teljes cikk
A hévízi ötcsillag superior szálloda a Meetings Star Awards 2025/2026 Spa Meeting Hotel kategóriájának első helyezettje lett. Az elismerés egy olyan... Teljes cikk
Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA Romániában, a Mioveni-i gyárban, emiatt 900 dolgozótól válna meg – írta a profit.ro című hírportál. Teljes cikk
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben