Új vezetők irányítják a magyar Avnetet

Az Avnet Technology Solutions Kft. új ügyvezető igazgatójává Bartha Pétert nevezték ki, a cégvezető pedig májustól Bihari Balázs pénzügyi igazgató lett.

Bartha Péter 2000-ben érkezett a céghez, korábban az IBM-nél az SMB megoldások értékesítője volt, majd az Avnetnél folytatta kereskedőként karrierjét. 2001-től az Avnet kft. kereskedelmi igazgatójaként irányította az IBM és Sun termékeket értékesítő csapat munkáját, majd 2004-től Country Manager-ként az egész magyar leányvállalat operatív feladatait - olvasható a cég közleményében.

Bartha Péter ügyvezető igazgatóként a továbbiakban ellátja a magyar Avnet Technology Solutions Kft. stratégiai és operatív vezetését, a sales tervek, és hardver-szoftver eladások tervezését, végrehajtásának irányítását, valamint a multinacionális vállalat regionális céljainak magyarországi megvalósítását. Bartha Péter a kinevezése kapcsán elmondta: "Célom, hogy a továbbiakban is megtartsuk, illetve növeljük vezető pozíciónkat az értéknövelt IT disztribúció piacán. Vezetésem alatt megtartjuk és fejlesztjük minőségi oktatási, marketing, demo, szerviz, valamint pénzügyi szolgáltatásainkat, és új magyarországi piacokat fogunk feltárni - viszonteladóinkkal együtt."

Bihari Balázs, az Avnet új cégvezetője továbbra is a pénzügyi terület irányításáért lesz felelős. A szakember 2001 óta az Avnet kelet-európai pénzügyi igazgatója, és öt kelet-európai ország pénzügyi tevékenységét irányítja. Felelősségi körébe tartozik a cseh, a szlovák, a lengyel, a román és a magyar leányvállatok számviteli, pénzügyi és kontrolling feladatainak vezetése, üzleti jelentések és elemzések készítése - az európai és amerikai közponnak. Bihari Balázs a magyar iroda cégvezetői pozíciója mellett tovább irányítja a kelet-európai pénzügyi folyamatokat - regionális igazgatóként.

Bihari Balázs cégvezetői kinevezését így kommentálta: "Megtiszteltetés és óriási feladat egy amerikai multinacionális vállalat hazai leányvállalatát vezetni. A jövőben stratégiai szinten, hosszú távú kérdésekben kiemelt helyet kap munkámban a pénzügyi irányítás, a cégvezetés - a számok, elemzések tükrében. A magyar cég irányítása mellett felelősségi körömbe tartozik még négy régiós ország pénzügyi vezetése, amely jó rálátást ad majd számomra a térség fejlődésére is."

  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Európa legjobb Spa Meeting Hotelje lett a Le Primore Hotel & Spa

A hévízi ötcsillag superior szálloda a Meetings Star Awards 2025/2026 Spa Meeting Hotel kategóriájának első helyezettje lett. Az elismerés egy olyan... Teljes cikk

900 dolgozótól válna meg a Dacia

Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA Romániában, a Mioveni-i gyárban, emiatt 900 dolgozótól válna meg – írta a profit.ro című hírportál. Teljes cikk

A munkaerő-képzés felé bővíti portfólióját a Prohuman

A Prohuman Csoport két magyarországi és egy erdélyi oktatási vállalat felvásárlásával új oktatási és kompetenciafejlesztési üzletágat hoz... Teljes cikk

Kapcsolódó hírek