Újabb remény a Delphi kirúgott dolgozóinak
Az Electrolux számára mosógépvezérlő panel gyártásába kíván fogni az 1400 főt foglalkoztató Delphi Hungary Kft., amelynek 845 fős kábelkötegelő részlegében négyszáz alkalmazottat érintő leépítéssorozat kezdődik júniusban. Az elbocsátandók sorsa nem teljesen kilátástalan, mert a szintén szombathelyi Laird Kft. egyszerre száz embernek is adna munkát - számol be a Világgazdaság.
A most bejelentett mosógépvezérlő panelek kapcsán a Delphi Hungarynél már túl vannak a próbagyártáson. Jelenleg a beruházási és szakemberképzési igényt, illetve a létesítendő munkahelyek várható számát összefoglaló konkrét terveket készítik. Az új profillal azonban várhatóan nem tarthatják meg a most elbocsátandókat, mert abban nem pusztán összeszerelő munkáról van szó - írja a Világgazdaság.
A helyzetet javíthatja: a leépítési terv bejelentésekor a városban tartózkodó Kiss Péter kancelláriaminiszter azzal biztatta a társaságot, hogy a megfelelő fejlesztési terveket a kormány támogatná. A tervezett munka ugyanis beruházásigényes, a vezérlőpaneleket számítógép-vezérelt robotok állítják össze.
Az elbocsátásokkal kapcsolatban Jámbor Zoltán elmondta, hogy egy szintén szombathelyi vállalat, az amerikai Laird Technologies leányvállalata egyszerre száz főt is felvenne. Az egy éve alakult Laird Kft. mobiltelefon-antennákat szerel össze a komáromi Nokia-gyár számára, és jelenleg 197 főnek ad munkát. Egy újabb gyártórészleg beindításához viszont kézi összeszerelőkre és gépkezelőkre lesz szükség a közeljövőben - értesült a Világgazdaság.
Kapcsolódó anyagok:
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A Magyar Nemzeti Bank új vezetése úgy döntött, bezárja a jegybank Balatonakarattyán lévő Oktatási- és Konferenciaközpontját, ez 60 ember... Teljes cikk
Félidejéhez érkezett BAT Pécsi Dohánygyár Kft. (BAT PD) új gyártócsarnokának hatvanmilliárd forintos beruházásban zajló építése, amellyel a... Teljes cikk
A debreceni déli ipari övezetben elkészült a kis-és középvállalkozások parkja (kkv-park) első üteme, amelyet kétmilliárd forint kormányzati... Teljes cikk