Váltás készülhet a magyar Siemens élén is
Távozik a magyar Siemens vezetője: Beke-Martos Gábor elnök-vezérigazgató, helyére "külső ember" kerül - tudta meg a Népszabadság. A több zűrös ügybe keveredett német cég nem cáfolta lap értesülését. A korrupciógyanúba került német anyavállalat felügyelőbizottságának elnöke tegnap mondott le.
A váltást indokolhatják a Budapestnek szállított Combino villamosokkal kapcsolatos korábbi problémák, és az, hogy a Nemzeti Nyomozóiroda több ügyben is eljárást indított a cég ellen. Ezek közül az egyik az a vesztegetési botrány volt, amelyben a nyomozóhatóság a közelmúltban vádemelést is javasolt a Siemens egyik igazgatójával szemben. A hírek szerint ugyanis készpénzért és egyéb ajándékokért olyan információkat "vásárolt" a Honvédelmi Minisztérium dolgozóitól, amelyek segítségével a német hátterű cég kedvezőbb helyzetbe került egy laktanya-felújítási tenderen.
A másik ügyben egy számlagyár körül folyik nyomozás. E szerint fél tucat, hajléktalanok által "vezetett" társaság bocsátott ki összesen 1,5 milliárd forint értékben olyan számlát - többek közt a Siemensnek is -, amelynek kifizetése mögött nem volt valós teljesítés. (Ilyen módszerrel egy cég akár csúszópénzalapot is képezhet.) A harmadik, sikkasztási ügyben a BRFK nyomoz. Itt Farkas Imre, a Satelit TV tulajdonosának állítása szerint 2001-ben azzal a feltétellel kapott 1,351 milliárd forint támogatást a kereskedelmi csatorna az ipari óriástól, hogy cserébe 720 milliót "kölcsönadott" - vagyis viszszacsorgatott - a számára.
A hajléktalanügyet a hazai Siemens eddig érdemben nem kommentálta, míg a Satelit-ügyben azt közölte: pert fontolgat Farkas ellen, aki megsértette a társaság jó hírnevét.
A Népszabadság megállapításai szerint a magyar Siemens alighanem igyekszik minél hamarabb maga mögött tudni a zűrös múltat, erre utal az is, hogy - a vállalat szokásaival ellentétben - az új első számú vezető kívülről érkezik. Igaz, Szentkuti Lászlónak nem lesz teljesen ismeretlen a Siemens, mostani munkahelyének, az Epcosnak az anyavállalata ugyanis a Siemens Matsushita Components konszernből született meg - áll a Népszabadság cikkében.
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A Mercedes-Benz több tízmilliárd forint értékű beruházással létrehozza az első magyarországi kutatás-fejlesztési központját, amelynek a nyomán... Teljes cikk
Kelet-Közép-Európa legnagyobb kapacitású sütőüzemét építi fel a Ceres Sütőipari Zrt. 24 milliárd forintos beruházással a Tatai Ipari Parkban -... Teljes cikk
Megkezdte a termelést a kanadai Magna International magyarországi vállalatának vecsési üzeme – közölte a társaság pénteken az MTI-vel. Teljes cikk

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?