VDSZSZ: nem biztosítja az előírt létszámot a MÁV
A VDSZSZ szerint arcpirítóan hazudik a MÁV-Start Zrt., amikor azt állítja, hogy maradéktalanul biztosítja a személyszállító vonatok biztonságos közlekedtetéséhez előírt létszámot és feltételeket, áll a lapunknak eljuttatott közleményben.
A cégnél jelenleg hatályban lévő üzletági függelék egyértelműen leírja, hogy "a vonatok továbbítása rendkívüli esetekben a létszámnormától eltérően egy fő vezető jegyvizsgálóval lebonyolítható". Az elmúlt hetekben azonban semmi rendkívüli eset nem történt, ennek ellenére a mai napig csak egy jegyvizsgáló teljesít szolgálatot a 10-11 kocsis szerelvényeken, amelyek peronon túlnyúló kocsijairól az utasok a zúzott kőre kénytelenek lelépni.
Másrészt az egyes állomásokra vonatkozó megállapodások egyértelműen rögzítik, hogy a minimális létszám négy, vagy ennél kevesebb személyszállító kocsival való közlekedés esetén egy fő (egy vezető jegyvizsgáló); öt vagy több személyszállító kocsival történő közlekedés esetén két fő (egy vezető jegyvizsgáló és egy jegyvizsgáló) - írják közleményükben az érdekvédők.
A szakszervezet már több alkalommal meghiúsította az öt kocsinál hosszabb vonatok indítását, amit a Start egy jegyvizsgálóval kívánt volna közlekedtetni. Bár a személyszállító cég ilyen esetben - a balesetveszéllyel mit sem törődve - mindent megtesz a vonat elindítása érdekében, a vonatok biztonságos közlekedéséért a MÁV Zrt. is éppúgy felelős.
- 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Januárban elindult a próbagyártás a szegedi BYD-gyárban – közölte Botka László polgármester. A gyárban már mintegy 960 fő dolgozik, és a... Teljes cikk
A Binder Ipari Szerkezetépítő Kft. négymilliárd forint értékű beruházást hajt végre Csöngén a kormány támogatásával, aminek nyomán... Teljes cikk
Színvonalasabb és biztonságosabb lehet a betegellátás a jövőben a Debreceni Egyetem (DE) és a GE HealthCare közötti újabb keretmegállapodásnak... Teljes cikk
- Jelentős létszámcsökkenés több nagyvállalatnál 3 hónapja
- Csökkent a Tesco, bővült a Lego: így alakultak a létszámok a nagyoknál 4 hónapja
- Visszaüt, ha az embereken kezdjük a spórolást 4 hónapja
- Nem lesz sztrájk a pécsi buszközlekedésben 6 hónapja
- Visszaelőzte ebben a Tesco a Lidlt 6 hónapja
- Itt vannak a legnagyobb hazai üzleti szolgáltató központok 7 hónapja
- Így változott a felsőoktatás 2010 óta - hányan, hol és mit tanulnak ma? 7 hónapja
- Két órára leállt a munka a győri autóalkatrészgyártó üzemben 8 hónapja
- Fékez az Audi, gyorsít a BMW: így alakultak a létszámok a nagy cégeknél 8 hónapja
- Hasít a takarítócég, bővül a BMW: dolgozói létszámok a nagy cégeknél 10 hónapja
- "Meddig lehet ezt tűrni?" - Közös figyelemfelkeltő demonstrációba kezdhetnek a közlekedésben dolgozók 10 hónapja


Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig