Megjelent: 17 éve

Véget ért a németországi vasúti sztrájk

Befejeződött a csütörtök kora hajnaltól késő délelőttig tartó német vasúti figyelmeztető sztrájk, amely leginkább Németország déli részén okozott fennakadásokat. A sztrájkot a német vasút, a Deutsche Bahn két szakszervezete, a Transnet és a GDBA hirdette a bértárgyalásokkal kapcsolatban, bérköveteléseik alátámasztására.

A munkabeszüntetés hajnali 4.30-kor kezdődött, abban a vasúti alkalmazottak különböző foglalkozási csoportja csak korlátozott számban országos szinten összesen mintegy 400-an vettek részt. A sztrájk Berlin mellett főként Köln, Düsseldorf, Bréma, Hamburg, Magdeburg, Nürnberg, München nagyvárosokat érintette.

A Nürnberg és München közötti regionális járatok és a Hamburgba, Karlsruhébe közlekedő távolsági vonatok estek ki, a vasút közlése szerint. Köln és Düsseldorf között is zavarok keletkeztek.

A Deutsche Bahn egyik szóvivője korábban azt közölte, hogy van ugyan néhány járatkiesés Németország déli részén, de különben "minden normálisan halad". A pályaudvarokon külön személyzetet állítottak be, hogy az utasokat a várható változásokról tájékoztassák. Fennakadások a sztrájk miatt délutánig, vagy akár kora estig is lehetnek, mire a teljes forgalom helyreáll.

Az eddigi bértárgyalások a szakszervezetek szerint nem jártak a kívánt eredménnyel. A Transnet és a GDBA 10 százalékos béremelést követel, a vasút vezetősége ugyanakkor ehhez képest csak csekély mértékű emelést, illetve egyszeri kifizetést ajánlott.

A magasabb bérek elérése mellett a követelések között szerepel a jobb munkabeosztás és ennek keretében egy évben legkevesebb 12 szabad hétvége elérése. A két szakszervezet mintegy 130 ezer munkavállalót képvisel.

A kevesebb dolgozót tömörítő GDL mozdonyvezetői szakszervezet egyelőre nem tervez sztrájkot, szombatig még reménykednek a vezetéssel történő megegyezésben. A GDL 12 ezer mozdonyvezetőt képvisel, akik számára 6,5 százalékos béremelést, és ugyancsak jobb munkafeltételeket követel. A tavalyi sztrájkok után idén ez volt az első munkabeszüntetés a német vasútnál.
  • 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
400 új munkahely jön létre Budapesten – kimagasló fizetés és nemzetközi fejlődési lehetőség

Négyszáz új, magas képzettséget igénylő munkahelyet teremtve Budapesten hozza létre legnagyobb európai uniós és egyben az első térségbeli... Teljes cikk

NAV: tovább emelkedik az alanyi adómentesség határa

Több lépcsőben emelkedik az alanyi adómentesség éves bevételi korlátja. A jelenlegi 18 millió forintos felső határ 2026-ban 20 millió, 2027-ben 22... Teljes cikk

Ötszáznál több munkahelyet szüntet meg szomszédunkban a Bosch

Ötszáznál több munkahelyet szüntet meg Romániában a Bosch – írja az economedia.ro a vállalat közleménye alapján. Az elbocsátásokat a Bosch... Teljes cikk

Kapcsolódó hírek