Vezetőváltások a HVB élén
Mint arról már múlt héten a Figyelő is hírt adott, Matthias Kunschtól Patai Mihály veszi át a HVB Bank Hungary vezérigazgatói posztját. A bank vezérigazgató-helyettese is visszavonul.
Kapcsolódó cégek
HVB Bank Hungary Zártkörűen Működő Részvénytársaság
A több mint három évtizedes magyarországi tevékenység után április közepével adja át a vezérigazgatói stafétát a HVB Bank Hungary Zrt. élén dr. Matthias Kunsch. A szakember a nyugdíjkorhatár elérésével visszavonul. Posztját dr. Patai Mihály, az Allianz Hungária Biztosító Rt. volt elnök-vezérigazgatója veszi át 2006. április 15. napjával.
Dr. Patai Mihály a magyar pénzügyi szektor jól ismert szakértője. Patai Mihály az elmúlt tíz évben az Allianz Hungária Biztosító Rt. elsőszámú vezetője volt, amelyet megelőzően a Kereskedelmi Banknál, Washingtonban a Világbanknál és a magyar Pénzügyminisztériumban töltött be fontos pozíciókat.
A vezérigazgató helyettese, Doffek Ágnes, aki 1990 óta a bank vállalati üzletágáért felelős, elérve a nyugdíjkorhatárt, szintén úgy határozott, hogy visszavonul. Vezetése alatt a bank legjövedelmezőbb divíziója, a vállalati üzletág elismert és tekintélyes partnerévé vált a magyar és nemzetközi vállalatoknak. Doffek Ágnest 2006. április 15. napjától Radványi Ágnes követi pozíciójában, aki 1992 óta dolgozik a Banknál, és az utóbbi 7 évben a vállalati értékesítés ügyvezető igazgatójaként volt aktív résztvevője az üzletág sikeres irányításának. Az elért piaci részesedés, és a területen dolgozó munkatársak felkészültsége biztos alapot nyújt a bank e meghatározó területének további fejlődéséhez.
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A Rév-Bíró-Vart Metal Zrt. friss, mintegy 2,1 milliárd forintnyi értékű beruházása száztíz új munkahelyet hoz létre Mezőtúron - közölte... Teljes cikk
A lakóautókat gyártó Knaus Tabbert legújabb, mintegy 2,2 milliárd forintnyi értékű beruházása ötven új munkahelyet hoz létre Nagyorosziban -... Teljes cikk
A Samsung Electronics dél-koreai dolgozóinak 93 százaléka megszavazta a sztrájkot a bónuszvita miatt, ami tovább mélyíti a konfliktust a világ... Teljes cikk

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?