A 15–64 évesek foglalkoztatási rátájának negyedévenkénti alakulása nemek és korcsoportok szerint
A 15–64 évesek foglalkoztatási aránya 2024-ban átlagosan 75,1% volt, ami lényegében megegyezett az egy évvel korábbival1 (74,9%). A férfiak foglalkoztatottsága 0,5 százalékponttal, 78,7%-ra mérséklődött, ezzel szemben a nőké 0,8 százalékponttal, 71,4%-ra emelkedett. Az ellentétes irányú rátaváltozás a nemek közötti foglalkoztatási rés további szűkülését eredményezte, mely már az utóbbi éveket is jellemezte - írja a KSH elemzése.
forrás: KSH
A foglalkoztatottság eltérően alakult az egyes korcsoportokban. A 25 év alatti fiatalok foglalkoztatottsága évek óta alacsony szinten stagnál, érdemben 2024-ben nem változott2, 27,2% volt. A legjobb munkavállalási korú, 25–54 évesek körében lényegében megállt a foglalkoztatottság bővülése, a korcsoportba tartozók 88,2%-a dolgozott3. Az 55–64 évesek foglalkoztatottsága az előző évek tendenciáját követve kisebb mértékben javult 2024-ben, 1,1 százalékponttal, 70,4%-ra bővült; a növekedés üteme azonban jelentősen lelassult.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A 2025. január–márciusi időszakban a 15–74 éves munkanélküliek száma az előző évhez képest 14 ezer fővel, 213 ezer főre, míg a ráta értéke... Teljes cikk
2024 IV. negyedévében a foglalkoztatás és annak változása is jelentős területi különbségeket mutatott - közölte a KSH. Teljes cikk
A munkanélküliségi mutatók életkor szerinti bontásban jelentős különbségeket mutattak, de érdemi változás egyik korcsoportban sem történt -... Teljes cikk
- A megváltozott munkaképességűek elhelyezkedésének elősegítése indul mentorálási program 2 hete
- Nem csupán beugró munkaerő - diákok és nyugdíjasok a munkapiacon 2 hete
- Nagy hajrá indul a szezonális munkaerőért – ezekre a munkákra van most a legnagyobb kereslet 3 hete
- Czomba Sándor: évente 30-40 ezer ember fog hiányozni a magyar munkaerőpiacról 3 hete
- Ki hozza be a fülöp-szigeteki vendégmunkásokat és hogy áll a 150 új gyár program? 3 hete
- A foglalkoztatottak számának alakulása hazánkban 3 hete
- Dupla Win-Win: Papírmentes diákmunka a Diákok és a Vállalatok Körében! 1 hónapja
- Czomba Sándor: a regisztrált álláskeresők jelentős része komplex hátránnyal küzd 1 hónapja
- Kiszámolták, milyen hatással voltak a hazai gazdaságra az uniós pénzek 1 hónapja
- Nehezebben váltanak az álláskeresők, lassabban döntenek a cégek felvételről 1 hónapja
- Felmérés: hosszú távon bizonytalan környezetre rendezkedtek be a vállalatok 1 hónapja