Megjelent: 4 éve

A hiteles munkáltatói márka a munkavállalók kiválasztásával kezdődik

Az égető munkaerőhiány részleges megoldását jelentené, ha elengednénk a hamis sztereotípiákat és a HR-es döntéshozók az álláskeresők szélesebb körében válogatnának. Ennek hozadékaképpen hiteles, felelős munkáltatói márkaképet alakíthatnának ki magukról. A Beck and Partners fejvadász cég az ügyfelével, a HT Sales Kft.-vel vizsgálta meg annak lehetőségét, hogy milyen előnyökkel járhat az ötvenévesnél idősebbek alkalmazása.

márka -
images

A munkaerőhiány még csak nem is stagnál. Ennek ellenére sok vállalat komplett álláskeresői csoportokat ignorál; ilyen csoportnak tekinthetők az ötvenévesnél idősebb munkavállalók.

Tiben Dóra, a HT Sales Kft. ügyvezetője és a PremiumXL stratégiai vezetője az ügyfélszolgálati csapatában a korosztályt tekintve abszolút vegyesen dolgozik, és rácáfol a rossz beidegződésekre. „Rengeteg régi sztereotípia van még a köztudatban az ötvenévesnél idősebbek kapcsán, holott ezek jó része mára okafogyottá vált. Ennek egyik fő oka, hogy a mai ötvenesek nem számítanak még idősnek. Nem csak azért, mert messze vannak a nyugdíjtól, hanem mert már Kelet-Európában is nő az átlagéletkor, és az egészségmegőrzés is fontosabbá vált, mint a korábbi generációk számára volt. A mai ötvenévesek nem öregemberek.

Somodi Bettina, a Beck and Partners operatív vezetője felhívja a figyelmet, hogy emiatt a viszonyulás miatt az ötvenesek már kifejezetten úgy keresnek állást, hogy adott munkahelyről a nyugdíjig tartó munkaéveiket nyugodtan tudják ledolgozni. „Nekik talán még nagyobb tétje van a keresésnek, mint más álláskereső csoportoknak, hiszen ezt szánják az utolsó nagy váltásnak. Emiatt viszont a végletekig kitartanak a döntésük mellett. Ez a szinte szélsőséges lojalitás más csoportra ilyen mértékben nem jellemző.”

Egyszerre luxus és felelőtlenség elfeledkezni egy korosztályról

A jelen helyzetben, amikor egyre több cég éri el a bérplafont és egyre kritikusabb kérdés a dolgozók megtartása és a bérfeszültség elkerülése, luxus megfeledkezni egy komplett korosztályról. A megfizetett sokéves szakmai tapasztalat nem szül bérfeszültséget, ráadásul a fluktuáció ellen is hat, hogy stabil munkavállalókkal bővül egy cég.

Munkáltatóként ötvenévesekkel dolgozni megnyugtatóbb és biztonságosabb. Legfőbb előnyük a bizonyosság, hogy számolhatunk velünk” – hangsúlyozza Tiben Dóra. – „Azt gondolom, a sztereotípiákat meg kell dönteni. Szeretném, hogy a vezetők tágítsák a látókörüket és lássák meg a lehetőségeket. Nem lehet, sőt, veszélyes is mindent a fiatalokra bízni.”

A fejvadász cég operatív vezetője hozzáteszi: „a kollégáinkkal azon dolgozunk, hogy megfelelő jelölteket mutassunk be ügyfeleinknek. Ha valóban szakmailag felkészült és rátermettséget, tapasztalatot nézve megfelelő jelölteket keresnek, akkor nincs okuk az ötveneseket figyelmen kívül hagyni. Ettől válik hitelessé a felelős munkáltatói képük: igazolják, a valódi tudás és mentalitás számít, és csak az.

Ez az írás támogatott tartalom, nem a HR Portál szerkesztőségi anyaga. Az itt szereplő információk a cikk megrendelőjétől származnak.

  • 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Meglepő álláshirdetések, valódi történetek – a CIB Bank válasza a munkaerőpiaci kihívásokra

A megváltozott munkaerőpiaci trendek mindkét felet kihívás elé állítják: a munkaadók egyik legnehezebb feladata a kollégák megtartása hosszú... Teljes cikk

Rákkeltő fémeket találtak a Magyarországon jogszerűtlenül forgalmazott ízesített vape-ekben

Egy friss tudományos vizsgálat kimutatta, hogy a bizonytalan eredetű ízesített e-cigaretták rákkeltő és toxikus fémeket tartalmazhatnak, amelyek... Teljes cikk

Cukorbetegek munkahelyi jólléte – egészségtámogató tanácsok

Világszerte több millió munkaképes korú ember él cukorbetegséggel – közülük sokan még mindig előítéletekkel, diszkriminációval vagy... Teljes cikk