A német központhoz fordulnak a sztrájkoló Audisok

A szakszervezet szerint a magyarországi vezetéssel nem tud szintet lépni a bértárgyalás, ezért az ingolstadti központhoz fordulnak.

images

A szombat esti tárgyaláson sem sikerült megegyeznie az Audi Hungária Független Szakszervezetnek (AHFSZ) és a munkáltatónak a béremelés mértékéről, ezért negyedik napjába lépett az egyhetesre tervezett sztrájk az Audi győri gyárában az Audi Hungária Független Szakszervezet (AHFSZ) - írja az Azonnali.hu. A lapnak Szimacsek Tibor, a szakszervezet elnökségi tagjai azt mondta, emiatt most az anyavállalat ingolstadti HR-vezetőjéhez fordulnak.

Szimacsek szerint "képtelenek szintet lépni az ügyben", mert a magyarországi menedzsment által bemutatott ajánlat nem tükrözi sztrájkuk súlyosságának mértékét. Az Audi erre és a jövő évre korábban 10-10 százalékos béremelést ajánlott, az érdekképviselet viszont idénre 18 százalékos emelést követel.

A lap azt írja, hogy mivel a sztrájk idejére nem jár bér a dolgozóknak, a szakszervezet sztrájksegélyt ad azoknak, akik nem veszik fel a munkát. A nyolc órás munkarendben dolgozók három sztrájkban töltött műszak felett minden továbbira nettó 5 ezer forintot kapnak. 12 órás munkarend esetén két sztrájkban töltött műszak felett 7500 forint jár.

A győri Audi nagyjából 13 ezer embert foglalkoztat, az AHFSZ-nek pedig nagyjából kilencezer tagja van. És bár a sztrájkhoz nem csatlakozott minden munkavállaló, a csatlakozók munkafolyamatban kulcsszerepet töltenek be, emiatt a termelés megbénult a gyárban.

azonnali.hu

  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Ha az AI felgyorsította a munkát, akkor miért dolgozunk többet?

Az AI-eszközök felgyorsítják a munkavégzést, a felszabaduló idő azonban sok cégnél nem a dolgozóknál marad. A Cisco HR-vezetője szerint az egyik... Teljes cikk

Mit nem oldott meg az AI 2025-ben? A HR-vezetők egyik legnagyobb tanulsága

Az elmúlt évben a mesterséges intelligencia szinte minden HR-folyamatban megjelent: automatizált adminisztráció, gyorsabb elemzések, személyre szabott... Teljes cikk

The show must go on!

"Valahol megdöbbentő, de mindenképpen ambivalens, hogy adott esetben a kollektívától távozó kollégákra jobban figyelünk (mi HR-esek!), mint az... Teljes cikk