A teljes és a rendszeres bruttó átlag-, valamint a reálkeresetek alakulása
2024 augusztusában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 628 800, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 433 100 forint volt - derül ki a KSH adataiból.
A bruttó átlagkereset 13,1, a nettó átlagkereset 12,9, a reálkereset pedig 9,4%-kal nőtt az egy évvel korábbihoz képest. A bruttó kereset mediánértéke 520 000, a nettó kereset mediánértéke 360 100 forintot ért el, 15,6, illetve 15,3%-kal meghaladta az előző év azonos időszakit.

forrás: KSH
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Mintegy 4100 cég (a működő vállalkozások közel 5,0 ezreléke) minősült 2024-ben gyorsan növekvőnek - derül ki a KSH tájékoztatójából. Teljes cikk
2025. szeptember végén az egy évvel korábbinál 3,6%-kal kevesebb, 220 ezer álláskeresőt tartottak nyilván az országban - írja a KSH tájékoztatója. Teljes cikk
2025 III. negyedévében 29 ezer fővel dolgoztak kevesebben, miközben a munkanélküliek száma közel azonos volt az előző év azonos időszakival. Teljes cikk
- Így állt a munkanélküliség és a foglalkoztatottság a V4-ekben és az EU-ban - grafikon 1 hete
- A humántőke-menedzsment lesz a siker kulcsa a kékgalléros szektorban? 1 hete
- A működés kezdete után 3 évet túlélő vállalkozások aránya - grafikon 1 hete
- Ekkora béremelést terveznek 2026-ra a magyar munkaadók 1 hónapja
- Béremelés a Penny-nél - Így nő a dolgozók fizetése 1 hónapja
- Így alakulhatnak a cafeteria keretek 2026-ban 2 hónapja
- Mennyit lehet keresni Ausztriában? Itt a friss bérlista 2 hónapja
- A teljes munkaidőben dolgozók átlagkeresete szektoronként - grafikon 2 hónapja
- A potenciális munkaerő-tartalék számra korcsoportonként - grafikon 2 hónapja
- Így változott a munkanélküliségi ráta az EU-ban - grafikon 2 hónapja
- Így emelkedik a tanítók, a tanárok és az óvónők bére januártól 2 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben