Az egyetemista gyerek miért nem számítható?
Az egyetemista gyermek aki nappali tagozatos és nincs kisebb testvér miért nem számítható?

Diákot rendelhet pár napra, hétre, de akár hónapokra is. Így annyi költsége merül fel, amennyit a feladat ellátása valóban megkíván.
DIÁKMUNKA - Mire jó? Megéri? Biztonságos? Kényelmes?
Dilemmák a diákmunkával kapcsolatban
Természetesen a jogalkotó oldaláról is megvizsgálható, hogy miért éppen így alakult a szabályozás. Erről nekünk nem tisztünk nyilatkozni, de véleményünk szerint a jelenlegi szabályozás célja részben az lehet, hogy a családi kedvezménnyel kapcsolatos állami költségeket, kieső adóbevételeket ésszerű mértékben korlátozzák, hiszen jelenleg nem ritka a 30 éves egyetemista sem.
Másik oldalról pedig a családi kedvezménnyel elérni kívánt állami cél feltehetően az, hogy több gyermek szülessen Magyarországon. A gyermekvállalás szempontjából a családok valószínűleg a gyermek megszületését követően elérhető kedvezményeket veszik figyelembe, és nem a gyermek 16-20 éves korát követő helyzetet. Így az elérni kívánt állami cél szempontjából fontosabb a kisgyermekesek támogatása, mint az egyetemista gyermekeket eltartó családoké - még akkor is, ha egy egyetemista eltartása valószínűleg drágább, mint egy óvodásé.
Reméljük, sikerült jobban megvilágítanunk, hogy miért éppen ilyen a magyar szabályozás, még ha az az Ön szempontjából hátrányosnak, esetlegesen méltánytalannak tűnik is.
Tisztelt Kérdezők!
Köszönjük, hogy megtisztelik portálunkat kérdéseikkel, viszont felhívjuk szíves figyelmüket, hogy mielőtt feltenné kérdését, nézze át eddig megjelent cikkeinket és a leggyakoribb kérdéseket a témával kapcsolatban, ehhez használják az oldalon található kereső funkciót, mert számos kérdést többször is megválaszoltunk. A jövőben szerkesztőségünk az azonos témában született kérdésekre a válaszadást szűri.
Kérdezze Ön is szakértőinket, írjon nekünk a [email protected] címre!
Kérjük tömören fogalmazza meg kérdését, (max. 500-600 karakterben), mert kapacitáshiány miatt hosszabb kérdésekre nem tudunk válaszolni. A tanácsadás általános jellegű, bért, szabadságot, nyugdíjat nem számítunk ki. Az információk tájékoztató jellegűek, nem minősülnek jogi tanácsnak.
Privát emailben nem áll módunkban tanácsot adni, válaszadásra csak cikk formájában kerülhet sor. A kérdezők személyes adatait, nevét, emailcímét nem jelentetjük meg, és a szerkesztés jogát fenntartjuk.
Szakértőink szabadidejükben válaszolnak a feltett kérdésekre, így a válaszadás időbe telhet. Kérjük türelmüket!
Cafeteriával, béren kívüli juttatásokkal kapcsolatban a szakértőnk Fata László. Munkajogi kérdésekre Dr.Olajos-Kiss Rita és Dr. Andirkó Balázs István LL.M. ügyvéd válaszol. Adózási, bérszámfejtési kérdésekben a PWC Magyarország ad választ. A megváltozott munkaképességgel kapcsolatos kérdésekben Kappel Katalin munka-és szervezetpszichológus segít. HR-esek szakmai kérdésekben Sipos Sándortól kapnak tanácsot. Coachinggal kapcsolatos szakmai kérdésekben, motivációs, munkahelyi,karrierproblémákkal kapcsolatban Ábri Judit válaszol. Elbocsátással, outplacementtel kapcsolatos kérdéseiket Hadas Hajdu Helgának tehetik fel Nyugdíjjal kapcsolatos kérdéseiket Cserép Zoltán öngondoskodási szakértő válaszolja meg. Társadalombiztosítással kapcsolatos kérdéseiket Mányi Julianna válaszolja meg. Employer brandinggel kapcsolatban Kádár Balázstól kérdezhet. Diákmunka kérdésekre Szerepi Bálint válaszol. HR Szoftverekkel, felhővel kapcsolatban Beck Zsolt ad választ.
- 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-ben
Részletek
Jegyek
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Párom Katás főállású (50000/hó) vállalkozóként tavaly január 01-től december 31-ig kimerítette az 1 éves táppénz keretét, azóta is kap az... Teljes cikk
Ez év augusztus 01-től nők 40-el nyugdíjas vagyok! Az általános iskola ahol dolgoztam, visszhívott, így most heti 10 és fél órában tanítok! Az... Teljes cikk
A lányom 6 hónapos szakmai gyakorlaton van Új-Zélandon. Ott adószám igénylés után a hetente kapott jövelelméből SZJA kerül levonásra. Itthon még... Teljes cikk
- Hol ellenőriz az adóhatóság áprilisban? 2 hete
- NAV: egyre többen kérik az szja személyi kedvezményt, a NAV most videóval is segít 3 hete
- Íme minden fontos munkáltatói teendő a 2026-os választások kapcsán 3 hete
- Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő? 3 hete
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV március végén 1 hónapja
- NAV: félmillióan nem élnek egy fontos adókedvezménnyel 1 hónapja
- Mennyit keres egy nevelőszülő? 1 hónapja
- Szja kedvezmények: ezeket érvényesítheti 2026-ban 1 hónapja
- Szociális segélyek, járadékok 1 hónapja
- Mitől lesz adóköteles egy külföldi telephely? 2 hónapja
- Mit jelent a vállalatok számára a NAV új ellenőrzési terve? 2 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?