Bemutatták a leendő börtönőrök, hogy mit tanultak
A büntetés-végrehajtás kőbányai oktatási központjában bemutatták, hogyan készülnek a leendő büntetés-végrehajtási felügyelők jövőbeli munkájukra. Férőhely-bővítési program keretében 2019-ig öt új börtön is épül, ahová a BVOP toborozza a munkaerőt. Hogy hol tart a képzés, arról a Magyar Nemzet számolt be.
A tanulók hat és fél hónapon át négy egymásra épülő modul keretében sajátíthatják el a tananyagot a rendvédelmi alapismeretektől a biztonsági, jogi, reintegrációs ismereteken át az önvédelmi fogásokig, számol be a képzés részleteiről Magyar Nemzet.
A jelentkezési korhatár 18-55 év, van aki munkanélküliként, mások lakhelyükhöz közelebbi, biztosnak érzett munkahely reményében fogtak bele az OKJ-s képzésbe. Egy egészségügyből érkező jelölt reméli, hogy itt a fizetése is magasabb lehet, kiszámíthatóbb lesz a jövője.
A fizikai felkészülésen túl a hallgatók egy mintazárkán azt is gyakorolhatják, hogyan kell megtalálni a fogvatartottak által elrejtett különböző tárgyakat, hogyan kell reagálni váratlan eseményekre.
Magyar Nemzet
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
2500 Z generációs megkérdezésével készült átfogó kutatás a mostani huszonévesek munkavállalói attitűdjéről, motivációjáról, elképzeléseiről. Teljes cikk
Egy kutatás szerint a vállalatok ma már nem csupán szakmai tudást, hanem egyre inkább speciális személyes készségeket és kompetenciákat keresnek a... Teljes cikk
A jövő nemcsak azoké, akik tudnak kódolni, hanem azoké is, akik mernek kérdezni, gondolkodni és újat alkotni. Mégis, a magyar lányok többsége ma... Teljes cikk
- A nem nappali képzésben részt vevő hallgatók számának alakulása 1 hónapja
- Sokan titokban használják az AI-t, ez az oka 1 hónapja
- Mi kellene ahhoz, hogy az oktatási rendszer végre alkalmazkodjon a Z és Alfa generációhoz? 1 hónapja
- HR Tehetségek 2025: Bakro-Mohácsi Krisztina 2 hónapja
- Itt a megoldás a pedagógushiányra? 640 ezres bért kapnak az óvodai technikusok 2 hónapja
- Az amerikai dolgozók több mint fele saját zsebből fizeti a képzéseket, amiket munkáltatója nem áll 2 hónapja
- Az AI hetente egy teljes munkanapot megtakaríthat a dolgozóknak, ha képzik őket 2 hónapja
- Érzékenyítő képzést indított takarító munkatársainak a B+N Csoport 2 hónapja
- A vezetés nem jutalom, hanem szakma: a mikromenedzsment nem HIBA, hanem HIÁNY 2 hónapja
- Képzés helyett AI-ba fektetnek a munkaadók 3 hónapja
- A legtöbb dolgozójára kiterjeszti az AI-s gyorsképzési követelményt a bankcég 3 hónapja

A tudás törvényei: a megértés kulcsa