Harmadára csökkent a pályakezdő pedagógusok száma
Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokatArról nincs hivatalos információ, hogy miként alakult a pedagógusképzésben résztvevők száma az elmúlt években.
2018-hoz képest harmadára csökkent a pályakezdő pedagógusok száma - derül ki azokból a számokból, amiket az Emberi Erőforrások Minisztériuma közölt Szél Bernadett országgyűlési képviselő adatigénylésére. A 2017/2018-as tanévben 6324 pályakezdő tanár volt, a 2018/2019-esben 6039, 2020/2021-ben pedig már csak 2095. Szél Bernadett az RTL híradójának azt mondta, a pályakezdő pedagógusoknak járó 145 ezer forintos nettó bérek nem vonzóak. A képviselő hozzátette: szerette volna megtudni a minisztériumtól, hogy az elmúlt években mennyivel csökkent a résztvevők száma a pedagógusképzésben, de nem kapott választ.
A pedagógusok január 31-én figyelmeztető sztrájkba kezdenek, miután szakszervezetek képviselői és az Emberi Erőforrások Minisztériumának képviselői a január 12-i szerdai sztrájktárgyalás soránnem tudtak megegyezni.
- 2026.09.09Fókuszban a ,,hard HR” – ingyenes, kétrészes webinár A HR döntések ma már nem választhatók el a jogi, adózási, pénzügyi és bérszámfejtési szempontoktól. A Niveus adózási, jogi és payroll szakértői ingyenes, kétrészes webinár keretében, a munkavállalói életciklus mentén mutatják be a legfontosabb „hard HR” összefüggéseket, tipikus hibákat és gyakorlati megoldásokat. A program a bértranszparencia irányelv gyakorlati hatásaira is kitér.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek

HR katasztrófa romkom jelmezben: a Munkahelyi románc