Ideiglenesen leáll a kecskeméti Mercedes-gyár
Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokatJanuár 20-ig leáll a termelés a. Utoljára 2021-ben volt hasonló a Mercedes-gyárban.
Hamarosan ideiglenesen, egy hónapra leáll a termelés a kecskeméti Mercedes-gyárban – írja a 24.hu a KecsUp portál értesülései alapján, amit a vállalat is megerősített. A téli szünet december 18-tól 2025. január 20-ig tart. Ez idő alatt elsősorban karbantartási és átalakítási munkákat végeznek majd és felkészülnek az új platformra épülő modellek gyártására.
A dolgozókat szabadságra küldik vagy munkaidőkeretben számolják el a szünet idejét.
Az európai autóipar válsága miatt a nagyvállalatok hazánkban is leépítésekbe kezdhetnek. a Vasas Szakszervezeti Szövetség szerint, csoportos létszámleépítések is következhetnek.
A kecskeméti Mercedes-gyár utoljára 2021 decemberében volt egy hónapos leállás, akkor a pandémia után kialakult alkatrészhiány miatt.
- 2026.09.09Fókuszban a ,,hard HR” – ingyenes, kétrészes webinár A HR döntések ma már nem választhatók el a jogi, adózási, pénzügyi és bérszámfejtési szempontoktól. A Niveus adózási, jogi és payroll szakértői ingyenes, kétrészes webinár keretében, a munkavállalói életciklus mentén mutatják be a legfontosabb „hard HR” összefüggéseket, tipikus hibákat és gyakorlati megoldásokat. A program a bértranszparencia irányelv gyakorlati hatásaira is kitér.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek

Főszerepet kapott az AI-színésznő – új korszak kezdődik a kreatív szakmákban?