Ingyenes jogi tanácsadás munkavállalóknak és munkáltatóknak
A munkáltatói és a munkavállalói oldal - ÁFEOSZ, IPOSZ, KISOSZ, MSZOSZ, OKISZ - közös összefogásával országos Jogpont Hálózat kezdte meg működését február 1-jétől. A díjmentes szolgáltatás hét régióban, 141 helyszínen vehető igénybe, a munkajogászok mindazokat várják, akiknek munkajogi, TB-jogi vagy cégjogi problémájuk, kérdésük van.
A munkajogászok díjmentesen segítenek mindazoknak, akiknek munkaügyi, munkajogi, cégjogi, társadalombiztosítási problémáik, szakmunkás továbbtanulással, vállalkozóvá válással kapcsolatos kérdéseik vannak. Kiemelten szeretnének segíteni a fiataloknak, pályakezdőknek, a hátrányos helyzetű embereknek és a munkanélkülieknek. Vadász György, a Magyar Iparszövetség társelnöke hangsúlyozta: nehéz helyzetben vannak a kis és középvállalkozások, amelyek számos vállalkozásfejlesztéssel kapcsolatos információt szerezhetnek meg a Jogpont Hálózatnál, tájékozódhatnak a pályázatkészítésről, a különböző forráslehetőségekről, mikro-finanszírozásokról.
A munkaadói és munkavállalói oldal konzorciumi együttműködést alakított ki, ezzel biztosítva a Jogpont Hálózat hatékony koordinálását. A résztvevők bíznak abban, hogy a hálózatszerű működés csökkentheti a bírósági ügyek számát, emellett hozzájárulhat az önsegítő, civil öntudatra épülő helyi társadalmi közösségek, a társadalmi kohézió erősítéséhez, konkrét ügyek hatékony megoldásához. Mint Kordás László, a Társadalmi Párbeszéd Központ vezetője elmondta: módszertannal, képzéssel segítik a hálózat működését két éven keresztül, és már együttműködést kezdeményeztek az Országos Munkaügyi és Munkabiztonsági Főfelügyelettel, az Államkincstárral is. Mint a konzorcium tagjai hangsúlyozták: a hálózat legfontosabb célja - vagyis a jogszerű foglalkoztatás - a munkavállalók és a munkáltatók közös érdeke.
Szilágyi Katalin, HR Portal
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Az év végi bér- és adótervezési időszakban a vállalatok egyre nagyobb figyelmet fordítanak a költségek optimalizálására – ebben pedig a... Teljes cikk
Most októberben is aktuális egy "ledolgozós szombat". Sokan tapasztalják, hogy bizonyos ünnepnapok körüli munkarend-átalakítás különösen a... Teljes cikk
A 2026-ban életbe lépő bértranszparencia irányelv új kötelezettségeket ró a HR-re: a bérek nyilvánossá tétele mellett ügyelni kell arra, hogy... Teljes cikk
- A fiatalok kétharmada arra számít, hogy nőni fog a fizetése 3 hete
- Hogyan kerülhetnek le a bejelentés nélkül foglalkoztatók a NAV listájáról? 4 hete
- Megúszható a szégyenlista? A NAV engedékenyebb lett a feketefoglalkoztatókkal 1 hónapja
- Az apák több mint fele bűntudatot érez, amikor a szülői szabadság után visszatér a munkába 1 hónapja
- Ezek a munkaadók nem jelentették be dolgozóikat - itt a NAV listája 1 hónapja
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV október elején 2 hónapja
- Az amerikai munkaadók szerint a középiskolások nem állnak készen a munka világára 2 hónapja
- Itt a NAV friss listája - ők nem jelentették be dolgozóikat 3 hónapja
- Elidegeníti a fiatalokat a munkahelytől a hibrid munkavégzés? 3 hónapja
- Felmérés: erre használják a magyarok az AI-t 3 hónapja
- Felmérés: ez adja a legnagyobb biztonságérzetet a magyar fiataloknak 3 hónapja


Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?