Kilencmillióba kerülnek a miniszterelnöki megbízottak és biztosok
Havonta összesen kilencmillió forintot keres a tizenegy miniszterelnöki megbízott és a két miniszterelnöki biztos. A legtöbbet, több mint kétmilliót, Fellegi Tamás volt fejlesztési miniszter, míg négyen ingyen dolgoznak közülük.
Fellegi Tamás korábbi fejlesztési miniszter és IMF-főtárgyaló - költségátalánnyal együtt - havi 2 millió 150 ezer forintot keres. A volt miniszter jelenleg az Egyesült Államokban bejegyzett Magyarországi Kezdeményezések Alapítvány vezetője.
Hatszázezer forint jár havonta Granasztói Györgynek, a Magyar Corvin-lánc Iroda vezetőjének, Kerényi Imre rendezőnek, aki a tudatos nemzeti közjogi gondolkodás megalapozásáért és kulturális értékek megőrzéséért felel, valamint a rendszerváltás után az SZDSZ, az előző ciklusban a Fidesz képviselőjeként dolgozó Tellér Gyulának, aki a kormánypolitika társadalomelméleti háttérének tanulmányozására, politikai elemzések készítésére és tanácsadásra kapott megbízást.
Díjazás nélkül dolgozik miniszterelnöki megbízottként két fideszes képviselő: Molnár Ágnes fejlesztéspolitikai tanácsadó, a soproni kórház főigazgatója, valamint a gyermekeket és a családokat érintő ügyekben tanácsokat adó Révész Máriusz.
Ingyen végzi munkáját a hazai bányák újranyitási lehetőségét feltérképező Kasó Attila és a Normafánál épülő sportcentrum előkészítését koordináló Vincze P. Márton is.
Három megbízottnak autó is jár: Kerényi Imre egy Volkswagen Passatot használ, Szőcs Gézának és Hegedűs Zsuzsannának pedig Audi A6-ost biztosít az állam. Mobiltelefont négyen kaptak.
A kormányban két miniszterelnöki biztos dolgozik: Giró-Szász András kormányszóvivő és a kormányzati döntések végrehajtásának ellenőrzéséért felelő Halasi Tibor. Mindketten havi 997 ezer forintot keresnek. A kormányszóvivő Skoda Superbbel jár, és mobiltelefont is kapott.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
2025 első negyedévében a legmagasabb bruttó átlagkereset Budapest II. kerületében 1,16 millió forint volt, míg a legalacsonyabb a Cigándi járásban... Teljes cikk
Nehéz pótolni a nagy tudással és tapasztalattal rendelkező szakembereket ezen a területen, így a bérköltéségek magasak, és a cégek törekszenek a... Teljes cikk
A kormány új családtámogatási intézkedései – köztük a két- és háromgyermekes anyák szja-mentessége – jelentős segítséget jelentenek a... Teljes cikk
- Ezek a legjobban fizetett szakmák Magyarországon – Van, ahol a 3 milliós fizetés is elérhető 2 hete
- 1 millió forintos fizetés a mezőgazdaságban? Itt lehetséges 2 hete
- Szinte másik világ: hol keresnek a legjobban és legrosszabbul a magyarok? 3 hete
- Külföldi nyugdíj: mit kell tenni annak, aki külföldön is szerzett nyugdíjjogosultságot 3 hete
- Milliókat érhet a jó időzítés a nők kedvezményes nyugdíjánál 3 hete
- Mennyit lehet keresni diákmunkával? 3 hete
- Ekkora nyugdíjkiegészítést kaphat az a nagyszülő, aki az óvoda helyett vigyáz az unokájára 3 hete
- A teljes munkaidőben dolgozók keresete és annak változása néhány kiemelt csoportban 4 hete
- Kevés pénz, kevés esély - miért nem terjed el a részmunkaidő Magyarországon? 1 hónapja
- Mennyit lehet keresni a banki és biztosítási szektorban? Mutatjuk az összegeket. 1 hónapja
- Mindenki tudja, mennyit keres a másik - új korszak a munkahelyi kultúrában 1 hónapja