Már fiatalabb korban is kialakulnak súlyos foglalkozási megbetegedések
Aggasztó tendencia, hogy a romló munkakörülmények, illetve a hiányos munkavédelmi, munka-egészségügyi ismeretek miatt fiatalabb korban is kialakulnak súlyos foglalkozási megbetegedések - írja a Napi Gazdaság.
Harmincéves kor alatt jellemzőek a heveny mérgezések, biológiai eredetű betegségek és allergiás tünetek, problémák. Ezek egy jelentős részéről − a nem szervezett munkavégzés keretében foglalkoztatott, hanem például egyéni vállalkozóként tevékenykedőknél ismertté vált esetekben − nem is szerezhet tudomást sem a foglalkozás-egészségügyi szolgálat, sem a munkavédelmi hatóság, mivel esetükben a munkavédelmi kötelezettségek teljesítése nem kötelező. Egy megbetegedés foglalkozási eredetének felismerése a foglalkozás-egészségügyi orvos speciális szakorvosi képzettségét és a foglalkoztatás körülményeire vonatkozó munkakörnyezeti adatok részletes és teljes körű ismeretét jelenti. Ha a megbetegedés foglalkozási eredete nem derül ki, lehetetlenné válik a kiváltó okok felderítése és a további megbetegedések megelőzése. Ez pedig hosszabb távon nemzetgazdasági szinten is érzékelhető kiadást okoz.
Napi Gazdaság
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
2024-ben 75 ember indult el úgy reggel munkába, hogy már soha nem tért haza a családjához, mert elhunyt munkahelyi balesetben. A Munkahelyi biztonság... Teljes cikk
Hétfő délután az Országházban ellenzéki képviselők a munkabiztonságról is kérdezték a kormány tagjait. Teljes cikk
Magyarország versenyképességének alapja a munka, közös érdek, hogy minél korszerűbb, termelékenyebb és biztonságosabb legyen minden munkahely -... Teljes cikk
- Czomba Sándor elmondta, mire fordít kiemelt figyelmet a munkavédelmi hatóság 3 hónapja
- Munkahelyi hatékonyság növelése szinte ingyen 3 hónapja
- Csökkent a munkabalesetek száma 2024-ben 4 hónapja
- Félelem a betegség árnyékában: Minden második krónikus beteg dolgozó fél szabadságot kivenni 4 hónapja
- Egyre gyakrabban érinti a munkaképes korosztályt a Parkinson-kór, de jó hír is van 4 hónapja
- Vádat emeltek két kórházi dolgozó ellen, akik miatt meghalt egy férfi 4 hónapja
- Isiász: mi áll a fájdalom mögött és hogyan enyhíthető? 4 hónapja
- Figyelmeztetést adtak ki: ezek a téli munkavégzés legnagyobb veszélyei! 4 hónapja
- Folytatta az egyeztetéseket a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara a kormánnyal 5 hónapja
- Az egyéni szolgáltatók munkavédelmének titkai 6 hónapja
- Munkahelyi jóllét: Hogyan kerüljük el az irodai betegségeket és baleseteket? 6 hónapja