Negyvenezerrel többen dolgoznak, mint egy évvel ezelőtt

3 millió 863 ezer fő volt a foglalkoztatottak létszáma 2011. augusztus–októberben, 40 ezer fővel (1 százalékkal) több mint az előző év azonos időszakában. A munkanélküliek száma az egy évvel korábbival lényegében megegyezett, 468 ezer fő volt, amely 10,8 százalékos munkanélküliségi rátát eredményezett.

A vizsgált időszakban a 15--–64 évesek 63,5 százaléka, azaz 4 millió 296 ezer fő jelent meg (foglalkoztatottként, illetve munkanélküliként) a munkaerőpiacon, 38 ezerrel több, mint egy évvel korábban. A férfiak 69,5 százalékos aktivitási aránya 0,6 százalékponttal, a nők 57,6 százalékos aránya 0,5 százalékponttal volt magasabb 2010. augusztus-októberhez viszonyítva.

A 15-64 éves foglalkoztatottak létszáma átlagosan 3 millió 828 ezer fő volt, 36 ezerrel több a 2010. augusztus-októberinél. Az erre a korcsoportra számított 56,6 százalékos foglalkoztatási ráta az előző év azonos időszakit 0,6 százalékponttal haladta meg. A 15-64 éves férfi népességből 2 millió 67 ezren voltak foglalkoztatottak, 33 ezerrel többen, mint 2010 azonos időszakában. A foglalkoztatási arányuk az elmúlt egy év alatt 0,9 százalékponttal, 62,1 százalékra emelkedett. A nőket a vizsgált időszakban 1 millió 761 ezer fős, 51,2 százalékos foglalkoztatottság jellemezte, amely lényegében megegyezett az előző év azonos időszakival.

A 15-74 éves munkanélküliek száma 468 ezer fő volt, a munkanélküliségi ráta pedig 10,8 százalék, mindkettő lényegében megegyezett az egy évvel korábbival. A férfiak munkanélküliségi rátájának értéke az elmúlt egy év alatt 0,5 százalékponttal, 10,6 százalékra csökkent, miközben a nőké 0,4 százalékponttal, 11 százalékra emelkedett.

A munkanélküliek 17,6 százaléka a munkaerőpiacon csak kis létszámban jelenlévő 15-24 éves korosztályból került ki. A korcsoport 27,0 százalékos munkanélküliségi rátája csaknem megegyezett a 2010. augusztus-októberivel. A 25-54 évesek, azaz az ún. legjobb munkavállalási korúak munkanélküliségi rátája - az egy évvel ezelőttivel lényegében megegyező - 9,8 százalék volt. A munkanélküliek 47,9 százaléka egy éve vagy annál régebben keresett állást. A munkanélküliség átlagos időtartama 17,7 hónap volt.
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Elfogynak a dolgozók Magyarországon? Durva számok a 2026-os munkaerőpiacról

A magyar munkaerőpiac 2026-ra jelentős átalakulás előtt áll – derült ki a Magyar Közgazdasági Társaság Munkaügyi Szakosztályának évindító... Teljes cikk

Befagyott álláspiac: enyhülés vagy újabb jégkorszak vár ránk 2026-ban?

Hónapok óta alig mozdul a munkaerőpiac: kevés az új felvétel, ritkák az elbocsátások, a döntéseket pedig általános bizonytalanság bénítja.... Teljes cikk

Több tízezerrel kevesebben dolgoznak Magyarországon – a férfiaknál drámai a csökkenés

2025 novemberében a 15–74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 637 ezer főt tett ki. A munkanélküliek száma 213 ezer fő, a... Teljes cikk