kapubanner for mobile
Megjelent: 2 éve

Nehézgépkezelő

A nehézgépkezelő állást vállalók az építőiparban használatos gépeket (például: targonca, buldózer, tehergépkocsi, hidraulikus teheremelő daru) vezetik, kezelik.

Ezt az épületek, utak vagy hidak építésének elvégzésében teszik. A nehéz berendezések üzemeltetői azonban kisebb kockázatot vállalnak a munkával járható sérülések, esetleges esések bekövetkezte miatt. Munkák nehézgépkezelőknek könnyen találhatóak az Állásportál.hu-n.

A nehézgépkezelő munka feladatai:
- a munkafolyamathoz tartozó tervrajzok átnézése
- a gépek használhatóságának ellenőrzése
- kipróbálni és üzembe helyezni a gépeket
- rendeltetésszerűen üzemeltetni a vállalat által rábízott nehéz üzemi eszközöket
- karbantartani és javítani az előírt szabályok szerint a gépeket
- megtisztítani a munkaterületet és gépeket a hulladékoktól és a felesleges anyagoktól
- a környezet védelme érdekében javaslatok tétele
- a szükséges adminisztrációs feladatok elvégzése

Elvárások
A nehézgépkezelő állás betöltéséhez elengedhetetlen elvárás a megfelelő jogosítványok, illetve dokumentumok (például: 1111, 4511, 1212 típusú engedély) birtoklása. Sok esetben alapelvárás, de néhol csak javasolt a "B" kategóriás jogosítvány megléte. Előnyt jelenthet a "C" és/vagy "E" kategóriás jogosítvány. Az igazán kiváló nehézgépkezelőket a kimagasló műszaki érzékük, pontosságuk, precizitásuk és a szakmában szerzett tapasztalatuk miatt ismerhetők fel.

Munkarend
Az építkezések folyamatos zajlása következtében a nehézgépkezelők munkarendje az éjszakára is kiterjedhet. Gyakran a hétvégi munkavégzés esélye is fennáll. A munkafolyamat ütemétől és a cég által meghatározott munkarendtől függ a nehézgépkezelők munkarendje.

Juttatások
A nehézgépkezelők alapbérük mellett esetenként részesülhetnek prémiumokban is.
  • 2024.04.30NewLeadership – Vezetői eszköztár bővítése Önmaguk fejlesztését is fontosnak tartó középvezetőknek, frissen kinevezett döntéshozóknak szóló komplex és intenzív vezetőfejlesztő program sok gyakorlattal. Különlegessége, hogy a résztvevők átgondolhatják és megoszthatják egymással aktuális kihívásaikat és még a kritikus vezetői helyzetek megoldásáról is tanulhatnak egymás jó gyakorlatából is!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.02Munkaviszony létesítése és megszűntetése – Dr. Berke Gyula Pannon Munkajogi Akadémia - Pannon Munkajogi Akadémia előadás-sorozatunkat, melyben kiváló és elismert szakmai előadók támogatásával ismerhetjük meg a munkajog különböző területeit, ajánljuk mindazoknak, akik szeretnék ismereteiket bővíteni, gyakorlati megközelítésben szeretnék az alkalmazott jogi hátteret megismerni.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.09Egy jól működő csapat titka – Vezetői reziliencia fejlesztése A vezetői reziliencia fejlesztése képzésünk arra világít rá, hogyan lehet úgy tekinteni a tényekre, hogy relativizáljuk őket, kezelhető megvilágításba helyezzük a nehézségeket és igyekezzünk megőrizni a racionalitásunkat, hogy ebben a nehéz helyzetben is fejlődni tudjon a csapatunk. Segítve a csapattagoknak abban, hogy a problémalátásukat a megoldás keresés fókusza váltsa fel és megváltozzon az interakcióik minősége.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.09Munkaidő, pihenőidő – Dr. Takács Gábor Pannon Munkajogi Akadémia - Pannon Munkajogi Akadémia előadás-sorozatunkat, melyben kiváló és elismert szakmai előadók támogatásával ismerhetjük meg a munkajog különböző területeit, ajánljuk mindazoknak, akik szeretnék ismereteiket bővíteni, gyakorlati megközelítésben szeretnék az alkalmazott jogi hátteret megismerniinfo button Részletek ticket button Jegyek

Kapcsolódó tartalmaink 1 2 3 Bezár