Nem volt munkairányító: homok temette be a munkást
Halálos baleset történt még tavaly decemberben Bagamér külterületén. Több szabályt megszegett helyi önkormányzat munkavezetője, bíróság elé kerülhet.
A rendőrség halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétség miatt folytatott nyomozást egy 55 éves férfival szemben.
A nyomozók megállapították, hogy a helyi önkormányzat munkavezetője nem tartott ellenőrzést a helyszínen, a munkakezdéskor megtartott eligazításon a dolgozók közül nem nevezett ki munkairányítót sem, továbbá a homokfal körüli terület nem volt ellátva figyelmeztető, tájékoztató jelölésekkel.
A nyomozás során kirendelt igazságügyi munkavédelmi szakértő azt rögzítette, hogy B. L. megszegte a rá vonatkozó foglalkozási szabályokat. A nyomozók az 55 éves helyi lakost gyanúsítottként hallgatták ki.
A rendőrök vádemelést javasolnak.
Civishir.hu
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Még tart az ajkai erőműben szombaton történt baleset vizsgálata - tájékoztatta a Veolia Energia Magyarország Zrt. hétfőn az MTI-t. Teljes cikk
A munka világa 2025-ben már nem a klasszikus irodai hierarchiáról szól: ma már fizetnek azért, ha valaki ölel, alszik vagy épp AI-személyiségeket... Teljes cikk
Üzemi baleset történt az ajkai erőműben, a helyszínről egy férfit súlyos sérülésekkel, életveszélyes állapotban, míg két másik férfit... Teljes cikk
- Súlyos üzemi baleset történt az ajkai erőműben 1 hete
- A foglalkoztatási ráta a magyar vármegyékben - grafikon 2 hete
- Kártérítésért perel a dolgozó, akit több ezer volt rázott meg a gödi Samsung-gyárban 2 hónapja
- Több mint 4500 rendőr hiányzik az országból, egyre rosszabb a helyzet 2 hónapja
- A foglalkoztatási ráta alakulása nemek szerint - grafikon 3 hónapja
- Munka közben elaludt a mozdonyvezető – 3 év 10 hónap börtön várhat rá 3 hónapja
- Brutális baleset: kukásautó zúzta szét a munkás karját 4 hónapja
- Munkatársának okozott sérülést a gondatlan targoncás 5 hónapja
- Három embert ítéltek el egy vasúti munkás halála miatt 6 hónapja
- Halálos munkahelyi baleset történt a 14. kerületi önkormányzat egyik cégénél 6 hónapja
- A 15–64 évesek foglalkoztatási rátája és annak változása vármegyénként - grafikon 6 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?