Nincs bérmegállapodás: kevesebb járulékot fizetnének a munkaadók
A munkaadók 6 százalékos járulékcsökkentést javasolnak 2017-re a kormány 4 százaléka helyett - írja az MTI.
A kormány ajánlata változatlan, 15 százalékos minimálbér-, 25 százalékos garantált bérminimum emelést ajánl 2017-re, egy évvel később pedig 8 százalékos minimálbér-, és 12 százalékos bérminimum emelést - ismertette a miniszter. Hozzátette: úgy vélik, jelentős támogatás lehet a munkaadóknak a társasági adó 9 százalékra csökkentése.
Dávid Ferenc, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének főtitkára ismertette a munkáltatói oldal javaslatát, ami szerint a társasági nyereségadó-csökkentést járulékcsökkentésre konvertálnák át. A munkaadók 6 százalékos járulékcsökkentést javasolnak 2017-re a 15 és 25 százalékos minimálbér- és garantált bérminimum emelés elfogadása fejében - írja az MTI.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
“A bértranszparencia az átláthatóságtól a bizalom felé vezető út, amely nem csak jogszabályi megfelelés, hanem versenyelőny is lehet. Ám csak... Teljes cikk
Lapinformációk szerint megszületett az egyezség: a minimálbér 322 800, míg a garantált bérminimum 373 200 forintra emelkedik 2026. január 1-től. Teljes cikk
Sokak számára csak show, valójában kemény versenysport – koreográfiával, akrobatikával és tökéletes időzítéssel az 50-es évek óta. Mennyit... Teljes cikk
- HR tehetségek 2025: Varga Vilmos 1 hónapja
- Hogyan teheted vonzóbbá a munkahelyedet a digitális térben? 1 hónapja
- Munkáltatói fizetési felszólítás: milyen követelés érvényesítésére szolgálhat? 2 hónapja
- Óriási sikert értek el a magyar fiatalok a szakképzési Európa-bajnokságon 3 hónapja
- A letaglózó igazság a munkavállalói lojalitásról 3 hónapja
- Nagy Márton jövőt épít, Varga Mihály inflációval küzd – kettős kép a magyar gazdaságról 3 hónapja
- Értékelő oldalak hatása a munkáltatói márka építésére 3 hónapja
- 20 évig fizették munka nélkül, most kártérítést követel 4 hónapja
- Rákaptak a multik a vendégmunkásokra, így trükköznek 4 hónapja
- Employer Branding Award 2025: Új kategóriák, szoros határidők! 4 hónapja
- Jogos-e a munkaidő csökkentése létszámgazdálkodásra hivatkozva? 5 hónapja
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja