kapubanner for mobile
Megjelent: 2 éve

Nyelvtanár

A nyelvtanár állásban dolgozó személyek a normál iskolán kívüli idegennyelvoktatást végzik egy személy, esetleg egy csoport számára.

Általában egy idegennyelvre specializálódnak, de Esetenként kettő vagy több oktatását is vállalják. Egyik leggyakoribb nyelvtanár az angoltanár, mivel mint világnyelv szinte mindenki számára fontos az elsajátítása. Megkülönböztethetünk nyelviskolában munkálkodó, illetve magán nyelvtanárként dolgozókat is. Munkák nyelvtanároknak könnyen találhatóak az Állásportál.hu-n.

Nyelvtanár munka feladatai:
- a tanítás kezdetekor a tanított ember vagy csoport szintjének felmérése
- a szintnek megfelelő tanmenet készítése, melybe bele tartozik a nyelvtani feladatok, a beszélgetés, a szavak, kifejezések megtanítása és a hallott szövegértés
- átadni legjobb tudása szerint a megtanulandó anyagot
- házi feladatok feladása, azok ellenőrzése
- szintfelmérők, dolgozatok írattatása és értékelése
- felmérni a tanuló vagy csoport előrelépését, fejlődését

Elvárások
A tanári végzettséggel rendelkező nyelvtanár nagy valószínűséggel könnyebben talál magának állást, de esetenként a C1 vagy C2-es szintű nyelvtudás is magában elegendő a pozíció betöltéséhez. A rugalmasság, segítőkészség, a jó kommunikációs képesség és a tanításhoz való ambíció tulajdonságok megléte mindenképp előnyös a nyelvtanároknak.

Munkarend
A nyelviskolás nyelvtanárok munkarendje a nyelviskola nyitvatartásával van összefüggésben. Gyakori a napi 8 óra hetente öt napon. A magán nyelvtanárok munkarendje szabadabb. Maguk szabják meg, hogy hány órát dolgoznak egy nap és azok idejét is meghatározhatják.

Juttatások
A nyelviskolában dolgozó nyelvtanárok megkapják ott alapbérük, emellett esetenként számolhatnak plusz juttatásokra is. A magán nyelvtanárként tevékenykedők a bevállalt órák függvényében szerzik jövedelmüket.
  • 2024.05.14Mesterséges intelligencia használata a marketing munkában Képzésünk célja, hogy bemutassuk 2024-ben mi mindenre képes a mesterséges intelligencia, használata mennyire meg tudja könnyíteni a marketing szakemberek - vagy erre a pályára készülők - munkáját. A képzés során a résztvevő megtanulja, hogy milyen kiaknázatlan lehetőségek rejlenek a mesterséges intelligenciában. Ezen túl megtanulja, hogy a különböző AI eszközöket milyen stratégiai kombinációban érdemes használni a lehető legnagyobb hatékonyság elérése érdekében. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.16Atipikus foglalkoztatási formák – Dr. Bankó Zoltán Pannon Munkajogi Akadémia - Pannon Munkajogi Akadémia előadás-sorozatunkat, melyben kiváló és elismert szakmai előadók támogatásával ismerhetjük meg a munkajog különböző területeit, ajánljuk mindazoknak, akik szeretnék ismereteiket bővíteni, gyakorlati megközelítésben szeretnék az alkalmazott jogi hátteret megismerniinfo button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.24Kiváló vezető képzés Tanteremben, 6 képzési napon, 4 szakmai vezetőtől tanulhat kis létszámú csoportban alap vezetői kompetenciákat, hogy HR vezetőként is versenyképes legyen! Most 15% kedvezmény!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.06.10Szakemberből vezető A szerepváltás nézőpontváltással is jár, nem csak névjegykártyád változott meg. Ha szakemberből lettél vezető érdemes feltenned a kérdéseket: Mi a feladatom? Miért vagyok felelős? Mi változott? Ez a képzés abban segít, hogy tisztábban tudd megfogalmazni és megérteni a saját vezetői szerepedet, az ezzel kapcsolatos változásokat és elvárásokat.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
A szexi pozíciónevek csapdája

Tudja mi a különbség a sales manager, a business development manager és account manager munkakörök között? A gyakorlatban nem sok: az... Teljes cikk

Több lányt az informatikába: sokszor a tanárokkal és a szülőkkel kell küzdeni

Bár a tendencia javulást mutat, még mindig bátorítani, biztatni kell a fiatal lányokat, hogy az úgy nevezett STEM szakmák vagyis a tudomány, a... Teljes cikk

Kalauzok nélkül: a MÁV teszteli, hogy bizonyos járatok jegyvizsgáló nélkül közlekedjenek

A MÁV éppen teszteli, hogy bizonyos járatok jegyvizsgáló nélkül közlekedjenek. A Vasutasok Szakszervezetének képviselője úgy gondolja, ez... Teljes cikk

Kapcsolódó tartalmaink 1 2 3 Bezár