Olyanok is dolgoznak biztonsági őrként, akiknek nem kéne
Két biztonsági őr a 2-es metrón szidalmazott és bántalmazott egy kéregető férfit, holott az nem lépett fel fenyegetően az utasokkal szemben. A biztonsági őröket alvállalkozó foglalkoztatja a BKV-nál, aki nem nyilatkozott. A rendőrség a két férfit elfogta. A személy- és vagyonvédelmi kamara elnöke szerint felhígult a szakma a munkaerőhiány miatt, írja a Magyar Narancs.
Az őket foglalkoztató alvállalkozó, a T.O.M. Controll 2001 Zrt. nem reagált a média megkereséseire. A BRFK közlése szerint a videó nyomán elindított nyomozás eredményeként elfogták a két férfit.
Németh Ferenc, a személy- és vagyonvédelmi kamara elnöke szerint olyanok is dolgoznak biztonsági őrként jelenleg, a munkaerőhiány miatt, akiknek nem kellene.
Magyar Narancs
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A magasan képzett egészségügyi szakdolgozók a jövőben önállóan, saját jogon is elláthatnak olyan tevékenységeket, amelyeket eddig kizárólag... Teljes cikk
Egy 2025-ös felmérés szerint a technológiai újdonságok miatt a meglévő készségek 40 százaléka avulhat el vagy alakulhat át 2030-ig. Egy másik,... Teljes cikk
Az elmúlt két évben többszörösére nőtt a szövetkezeti foglalkoztatásban dolgozó kismamák száma, ami növekvő tendenciára enged következtetni... Teljes cikk
- "Óránként három cigiszünet, meg masszőr legyen" - nehéz idénymunkást találni a Balatonnál 4 hete
- Nincs elég takarító a horvát tengerparton, óriási összegeket lehet keresni 2 hónapja
- Ezzel a megoldással akár 2 nap alatt betölthetők az üres állások 3 hónapja
- Külföldi munkavállalók bejelentése - változó szabályok, fontos tudnivalók 3 hónapja
- Így fogja megoldani Magyarország magyar munkavállalókkal a munkaerőhiányt 4 hónapja
- Felértékelődnek a kétkezi szakmák? - mutatjuk mennyit keres egy karbantartó 4 hónapja
- A magyar vállalatvezetők jóval optimistábbak globális társaiknál, de ettől nagyon tartanak 4 hónapja
- Németország: így hat a gyenge gazdaság a munkaerőpiacra 5 hónapja
- Három év alatt másfélszeresére nőtt a betöltetlen állások száma ebben a szektorban 5 hónapja
- Mennyire jellemző a munkaerőhiány az építőiparban? 5 hónapja
- Ezek voltak a tavalyi év legkeresettebb szakmái 5 hónapja