Pályázati lehetőség fiatalok és álláskeresők számára
Mintegy negyvenmilliárd forintra pályázhatnak a 30 év alatti fiatalok és a 30 év feletti álláskeresők, egyenként 4,5 millió forint támogatást kaphatnak új vállalkozásuk elindításra - írja az MTI.
A tájékoztatás szerint ma Magyarországon a legfontosabb nettó munkahelyteremtők a mikro- és kisvállalkozások, melyek közel 60 százaléka egyszemélyes vállalkozás, így önfoglalkoztató személyekből áll. A cél a teljes foglalkoztatás elérése, ami már - a nagyon alacsony munkanélküliség miatt - nem nagy tömegek bevonását jelenti a munkaerőpiacra, hanem az egyéneket kell megszólítani, lehetőséget kell biztosítani számukra a mielőbbi munkába álláshoz - közölték.
Bodó Sándor ismertette, a program teljes kerete 46 milliárd forint, ebből 6 milliárd forint támogatja a résztvevők képzését. A vállalkozások induló költségeinek támogatására 40 milliárd forint áll rendelkezésre, ebből a 30 év felettiek által létrehozott vállalkozások részére 13,35 milliárd forint, míg a fiatalok által létrehozott vállalkozásokéra 26,65 milliárd forint. E két pályázati lehetőség közel 8 ezer vállalkozás elindulását segítheti elő 2022-ig, amelyből 2627 vállalkozás a 30 év felettiek, 5236 vállalkozás pedig a 30 év alattiak körében jöhet létre.
Az államtitkár leszögezte, az első szakaszhoz kapcsolódó képzések megvalósítása várhatóan a jövő év tavaszán kezdődik meg, a konkrét támogatási igények benyújtására a képzések sikeres elvégzését és az üzleti tervek elfogadását követően, várhatóan 2019 közepén nyílik meg a lehetőség.
Mészáros József, a Magyar Államkincstár elnöke a PM közleményében elmondta: a kincstár a programot 21. századi eszközökkel és szemlélettel hajtja végre, ezért minden vállalkozni akaró személynek ügyfélkapu-regisztrációt kell szereznie, mivel a program a felületen keresztül lesz elérhető.
Az érdeklődők a www.ginop519.hu oldalon keresztül férhetnek hozzá a már élő régiós előregisztrációs felületekhez a hamarosan induló képzésekre - írták.
MTI
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A jelölés határideje november 30. Teljes cikk
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is elindította az “Év fiatal vállalkozója” díj pályázatát, amelynek célja, hogy elismerje... Teljes cikk
Eredetileg kétmilliárd forintos kerettel írták ki a Munkakörülmények fejlesztése című pályázati felhívás első ütemét a kis- és közepes... Teljes cikk
- Repkedtek a milliárdok - Ekkora bírságot szabott ki a vállalkozásokra a GVH 2025-ben 1 hete
- Sokan terveznek új állást keresni 2026-ban, de kemény lesz a verseny 1 hete
- 10 tipp sikeres karrier és vállalkozás építéséhez 1 hete
- Nyerteseket hirdettek a Foglalkoztatas2025 pályázatban 3 hete
- Generációs feszültségekről számolnak be a fiatal dolgozók - Sokan már az első évben felmondanának 3 hete
- Vállalkozók figyelem! Itt vannak a legfontosabb határidők 2026-ra 4 hete
- Sok ezer vállalkozó eshet el a kedvezőbb adózástól - Hamarosan figyelmeztet a NAV 1 hónapja
- Cukorbetegek munkahelyi jólléte – egészségtámogató tanácsok 1 hónapja
- Átadták az Év Fiatal Vállalkozója 2025 díjat 1 hónapja
- Pénzeső a nyugdíjasoknak: van, ahol 40 ezret osztanak karácsonyra 1 hónapja
- The show must go on! 1 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa