Pénteken várható a bérmegállapodás a BKV-nál
Pénteken megszülethet a 2017-es bérmegállapodás a BKV menedzsmentje és a két legnagyobb szakszervezeti tömörülés, a Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége (VTDSZSZ) és a Budapesti Közlekedési Szakszervezetek Szövetsége között - írta csütörtöki számában a Magyar Nemzet.
A januárig minden dolgozónak visszamenőlegesen járó 10 százalékos növekmény fölött 5 százalékot differenciáltan osztanának szét, és az érdekvédők azt szeretnék, hogy annak zömét a legalacsonyabb jövedelműek kapják. Bolla Tibor szerint így 15 százalék fölötti mértékben emelkedhet a járművezetők és karbantartók fizetése, azonban ennek módját még pontosítani kell.
Elmondta, hogy a bérmegállapodás tartalmazni fogja a BKV-t is érintő munkaerőhiány orvoslását is. A lap megkérdezte Gulyás Attilát, a VTDSZSZ elnökét, aki szerint a béremelésről számszakilag már nincs vita, az ugyancsak visszamenőlegesen járó differenciálás elveiben, az egyösszegűségben kell megállapodni, és akkor május elseje előtt aláírják az egyezséget. Ebben az esetben visszavonják a március végén bejelentett, azóta felfüggesztett sztrájkot.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Az AI-eszközök felgyorsítják a munkavégzést, a felszabaduló idő azonban sok cégnél nem a dolgozóknál marad. A Cisco HR-vezetője szerint az egyik... Teljes cikk
Az elmúlt évben a mesterséges intelligencia szinte minden HR-folyamatban megjelent: automatizált adminisztráció, gyorsabb elemzések, személyre szabott... Teljes cikk
"Valahol megdöbbentő, de mindenképpen ambivalens, hogy adott esetben a kollektívától távozó kollégákra jobban figyelünk (mi HR-esek!), mint az... Teljes cikk
- Becsapós béremelés: kevesebb pénz a zsebben? 1 hónapja
- Ennyivel emelkedik a dolgozók bére a BKV-nál 1 hónapja
- Elfogynak a dolgozók Magyarországon? Durva számok a 2026-os munkaerőpiacról 1 hónapja
- Megállapodtak: jelentős fizetésemelés és extra juttatások a MÁV-nál 1 hónapja
- Sztrájk és káosz a világ leghíresebb múzeumában 3 hónapja
- Ismét keresik az Év Fiatal Vállalkozóját 4 hónapja
- "Ez már modern rabszolgaság" - általános sztrájk a 13 órás munkanap ellen 5 hónapja
- Zajlanak a tárgyalások a munkavállalókkal a kukássztrájk után 5 hónapja
- Sztrájkolnak a kukások Budapesten 5 hónapja
- Egy napra leáll az élet Olaszországban 5 hónapja
- Bérvita a láthatáron: a munkaadók újratárgyalnák a minimálbér-emelést 6 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben