Szerző: HRPortal.hu hírszerkesztő - Forrás: MTI
Megjelent: 12 éve

Sztrájkbizottságot alakult a vasutasoknál

Sztrájkbizottságot hozott létre a VDSZSZ Szolidaritás vasutas szakszervezet, hogy minél előbb létrejöjjön az országos bérajánlás a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumán, és megkezdődhessenek a bértárgyalások a MÁV-csoportnál.

Az elnökségi ülésen a sztrájkbizottságot a Mozdonyvezetők Szakszervezetét, a Vasutasok Szakszervezetét és a VDSZSZ Szolidaritást tömörítő Vasutas Szakszervezetek Szövetségének (VASZ) korábbi határozatával összhangban hozták létre.

A szakszervezet emlékeztet arra, hogy a Vasutas Szakszervezetek Szövetsége a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) székháza előtt megtartott 2013. április 11-i demonstrációján elhangzott, a közeljövőben további tiltakozó akciókra is sor kerülhet.

A VOSZ a demonstráció hatására már elfogadhatónak tartotta a bérajánlás gondolatát, de a tartalmáról még mindig nincs egyezség - hangsúlyozza közleményében a VDSZSZ Szolidaritás.
A Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumának (VKF) munkaadói és munkavállalói oldala között hetekig tartó közös munka eredményeképpen megállapodás közeli helyzet alakult ki az országos bérajánlással kapcsolatban.

A Mozdonyvezetők Szakszervezete, a Vasutasok Szakszervezete és a VDSZSZ Szolidaritás április 18-án közösen kollektív munkaügyi vitát kezdeményezett a MÁV Zrt.-nél. A három legnagyobb vasutas szakszervezet szerint elfogadhatatlan, hogy évek óta reálkereset-veszteséget kénytelenek a vasútnál alkalmazásban lévők elszenvedni úgy, hogy közben a munkaidő és a munkahelyen töltött idő egyaránt növekedett.

A három szakszervezet épp ezért minimum az infláció mértékét elérő, 2013. január elsejétől visszamenőleg bérfejlesztést követel a vasutas munkavállalók részére, a MÁV-csoportnál az országos bérajánlás elfogadásáig nem kezdődnek meg a bértárgyalások - írja közleményében a VDSZSZ Szolidaritás.
  • 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznakinfo button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
A hibát nem az emberben, hanem a folyamatban keressük - Gyarmati Katalin a Nissin Foods HR vezetője

“Szívügyem, hogy a csapaton belül mindenki ki tudjon teljesedni a szakmájában” - mondja Gyarmati Katalin, a kecskeméti Nissin Foods Kft. HR... Teljes cikk

Külföldi munka

A KSH adatai szerint tavaly 41 300 magyar vándorolt külföldre, és 2020 óta folyamatos a növekedés. Sokakat vonz a magyarországinál magasabb fizetés... Teljes cikk

Nem az a fontos, hogy ki mit végzett, hanem hogy mihez ért - milyen a készségalapú HR-stratégia?

Hatalmas lehetőségeket látnak a HR vezetők abban, hogy a készségeknek nagyobb szerep jusson a HR-ben. Az átfogó készségalapú stratégia... Teljes cikk