kapubanner for mobile

Többet keresnek Orbánnál a lefújt olimpiai pályázat felelősei

Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokat

A lefújt budapesti olimpiai pályázatért felelős cég vezetői többet keresnek a miniszterelnöknél is. Mihók Attila vezérigazgató havonta 1,8 milliót visz haza - írta a 24.hu.

Havi nettó 1 millió 795 ezer forintot keres a Budapest 2024 Zrt. vezérigazgatója, Mihók Attila - derült ki a társaságnak a 24.hu adatigénylésére adott válaszából.

Mihókról - aki előzőleg tizenöt évig dolgozott a svájci tulajdonú Ringer csoportnál, vezette a médiacég magyarországi leányvállalatát, majd a Mediaworks Zrt.-t is, illetve a Népszabadság Zrt. elnök-vezérigazgatója is volt - 2016 szeptemberében derült ki, hogy a budapesti olimpiai pályázatért felelős cég élére nevezik ki, a vállalatot október 15-én vette át.

Mihók így a majd fél évvel ezelőtti munkába állása óta csaknem 10 millió forintot keresett. Nagyjából 1,8 millió forintos nettó fizetésével (amelyhez 16 ezer forint cafeteria társul) a jól kereső állami-önkormányzati cégvezetők közé tartozik, megelőzi például a MÁV Start Zrt., a Szerencsejáték Zrt. vagy épp a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. vezérigazgatóját. Többet keres Orbán Viktor miniszterelnöknél is, hiszen a kormányfő fizetése havi bruttó másfél millió forint.

A lap rákérdezett a Budapest 2024 Zrt. igazgatóinak jövedelmére is. A vállalat öt igazgatót foglalkoztat:

  • Vajda László nemzetközi kapcsolatok igazgatót,
  • Grubánovits Gabriella pénzügyi és operatív igazgatót,
  • Rózsa Iván kommunikációs igazgatót,
  • Finta Sándor építészeti és várostervezési igazgatót és
  • Mizsér Attila sportigazgatót.

    Az ő bérüket személyre bontva nem árulta el a Budapest 2024 Zrt., mondván, a vezetők keresetét az infotörvény alapján, illetve a személyiségi jogok védelme miatt csak összesítve kell közzétenni. A válaszból ugyanakkor kiderül, hogy az öt vezető állású munkavállaló bére fejenként nettó 1 millió 223 ezer és 1 millió 862 ezer forint között mozog, tehát van közöttük, aki a vezérigazgatónál is jobban keres, és mindegyikük jövedelme eléri a miniszterelnökét.


    24.hu
    • 2026.09.09Fókuszban a ,,hard HR” – ingyenes, kétrészes webinár A HR döntések ma már nem választhatók el a jogi, adózási, pénzügyi és bérszámfejtési szempontoktól. A Niveus adózási, jogi és payroll szakértői ingyenes, kétrészes webinár keretében, a munkavállalói életciklus mentén mutatják be a legfontosabb „hard HR” összefüggéseket, tipikus hibákat és gyakorlati megoldásokat. A program a bértranszparencia irányelv gyakorlati hatásaira is kitér.info button Részletek ticket button Jegyek
    • 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.info button Részletek ticket button Jegyek
    • 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk. info button Részletek ticket button Jegyek
    • 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek