Törökországban rohamléptekben csökken a munkanélküliség
Törökországban júniusban már a harmadik egymást követő hónapban csökkent a munkanélküliség, részben a gazdaság élénkülésének hatására.
A török statisztikai hivatal legfrissebb közlése szerint a munkanélküliségi ráta júniusban 10,6 százalékra süllyedt a májusi 13,2 százalékról és az áprilisi 13,9 százalékról. A munkanélküliek száma májushoz képest 66 ezerrel, 3 millió 399 ezerre csökkent.
Törökországban az idén eddig kétszer, januárban (14,2 százalék) és áprilisban (13,9 százalék) nőtt havi összevetésben az állástalanok aránya.
A 15-24 év közöttiek körében a munkanélküliségi ráta most havi bázison 24 százalékról 22,7 százalékra süllyedt.
A török gazdaság azon kivételek közé tartozik, amelyek recesszió nélkül vészelték át a koronavírus-járvány csapásait tavaly: a gazdaság 1,8 százalékkal, gyorsuló ütemben nőtt a 2019-ben mért 0,9 százalékhoz képest. Ennek azonban súlyos ára volt: az olcsó hitelek rekordmélységbe taszították a török líra árfolyamát, apasztották az ország devizatartalékait, szították az inflációt és hátráltatták a munkahelyteremtést.
Az idei évre az IMF 6 százalékos és az OECD is nagyjából ugyanekkora, 5,9 százalékos török GDP bővülést vár.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
2025 decemberében a 15–74 éves foglalkoztatottak száma 4 millió 624 ezer fő volt, ami az őszi hónapokhoz képest további csökkenést jelez. A... Teljes cikk
A magyar munkaerőpiac 2026-ra jelentős átalakulás előtt áll – derült ki a Magyar Közgazdasági Társaság Munkaügyi Szakosztályának évindító... Teljes cikk
Hónapok óta alig mozdul a munkaerőpiac: kevés az új felvétel, ritkák az elbocsátások, a döntéseket pedig általános bizonytalanság bénítja.... Teljes cikk
- Viszlát fluktuáció: stabilitást hoznak a magyar iparba a fülöp-szigeteki munkavállalók 2 hete
- Rég nem látott csúcson a brit munkanélküliség 2 hete
- 300 ezer új munkahely, adómentes bérek – mutatjuk, milyen munkavállalói ígéretek hangoztak el hétvégén 2 hete
- A diploma már nem elég: brutális valóság vár a Z generációra a munkaerőpiacon 2 hete
- A fiatal felnőttek közel fele ritkán vagy soha nem tesz félre pénzt arra az esetre, ha nem tudna dolgozni 2 hete
- Ezt tervezi a Tisza Párt munkaügyben 3 hete
- Több napot dolgozhatnak az idénymunkások 2026-tól – változnak az EFO-szabályok 3 hete
- "Ez nem gazdasági siker, hanem zsákutca" – Kapitány István nekiment a vendégmunkás-rendszernek 3 hete
- Miért lett sokkal nehezebb állást találni és miért kellenek a vendégmunkások? 1 hónapja
- Tűzoltás vagy stratégia? Így lehet kockázat a munkaerő-kölcsönzésből 1 hónapja
- Fogy a dolgozó Magyarország: újabb tízezrekkel kevesebben a munkaerőpiacon 1 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben