Hatvan új munkahelyet teremtett a Főkefe Martonvásáron
Új telephelyet nyitott, ahol hatvan megváltozott munkaképességű embert foglalkoztat majd a Főkefe Közhasznú Nonprofit Kft. a Fejér megyei Martonvásáron.
A megnyitón elhangzott: a rehabilitációs foglalkoztatásért támogatásban részesülő állami nagyvállalat Martonvásáron beinduló irodai papíráru gyártása mintegy 60 érintett főnek biztosít munkát.
A sajtóanyag idézi Szabó Györgyöt, a Főkefe ügyvezetőjét, aki rámutatott: irodaipapíráru-gyártásban eddig is nagyhatalom voltak, piaci részesedésük egyes termékfajtákból a 70 százalékot is eléri, az Akadémiai Nyomda Kft. raktár- és üzembérleményeiben pedig tovább koncentrálódhat a termelés.
A tervek szerint az Akadémiai Nyomdával végeztetik el a különféle iratgyűjtők, iratrendezők, gyorsfűzők félkész termékké formálását, amit aztán késztermékké a közhasznú cég alakít, és innen történik a kiszállítás is. Augusztus eleje óta 35 fővel már megkezdődött a munkavégzés.
A száz százalékban állami tulajdonú Főkefe az ország egyik jelentős munkáltatója, a cég foglalkoztatja a legtöbb megváltozott munkaképességű embert. A jelenlegi összlétszám 4038 fő, közülük 3433-an megváltozott munkaképességűek.
A társaságnak 76 telephelye van az országban, a munkahelyek jelentős része hátrányos helyzetű térségeken található.
Az eredetileg, 1949-ben csak fővárosi és kizárólag látássérültek foglalkoztatására alakult, valaha párszáz fős cég ma látás-, hallás- és értelmi sérülteket, autista, neurológiai és belgyógyászati betegeket, fogyatékossággal élőket foglalkoztat.
A cég stratégiai ágazatai a síkötések, lámpák, irodai papíráruk, orvosi infúziószerelék és tisztítóeszközök gyártása, továbbá újabban kóser zöldségtermesztés és -savanyítás.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A Magyar Nemzeti Bank új vezetése úgy döntött, bezárja a jegybank Balatonakarattyán lévő Oktatási- és Konferenciaközpontját, ez 60 ember... Teljes cikk
Félidejéhez érkezett BAT Pécsi Dohánygyár Kft. (BAT PD) új gyártócsarnokának hatvanmilliárd forintos beruházásban zajló építése, amellyel a... Teljes cikk
A debreceni déli ipari övezetben elkészült a kis-és középvállalkozások parkja (kkv-park) első üteme, amelyet kétmilliárd forint kormányzati... Teljes cikk
- Hogyan kérhetek szakvéleményt pszichés állapotomról, ha nem tudok kórházba befeküdni? 2 hónapja
- Miért csökkent az ellátásom, ha az állapotom romlott? 2 hónapja
- A hullámkarton jövője: Fenntartható kartondoboz gyártás a környezet szolgálatában 3 hónapja
- Kiderült, mi foglalkoztatja leginkább a fiatalokat 4 hónapja
- Nem kapnak állami támogatást a megváltozott munkaképességű emberek foglalkoztatására Csepelen 5 hónapja
- A kartonplast gyártás folyamata 6 hónapja
- Megváltozott munkaképességű munkavállalók a Viapannál: érték és elkötelezettség 6 hónapja
- Látás problémával lehet fogyatékossági ellátást kapni? 7 hónapja
- Miért nem jár a megváltozott munkaképességű munkavállalóknak munkaközi szünet? 7 hónapja
- Milyen betegségekre érdemes elindítani a leszázalékolást? 7 hónapja
- Ez a cég egy év alatt megduplázta megváltozott munkaképességű munkavállalóinak számát 7 hónapja