kapubanner for mobile

Több álláskereső, és több munkahely Fejér megyében

Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokat

Kismértékben emelkedett az álláskeresők száma a múlt hónapban Fejér megyében, de az előző havinál több munkahelyet is kínáltak számukra a megyei kormányhivatal munkaügyi központjának keddi tájékoztatása szerint.

Februárban 26.279 - a január havinál 1,1 százalékkal több, az egy évvel korábbinál 2,7 százalékkal kevesebb - álláskeresőt tartottak nyilván a megyében. Számuk a székesfehérvári, a dunaújvárosi és bicskei térségben 2,4, 2,6, illetve 3,8 százalékkal emelkedett, a többi körzetben csökkent.

A nyilvántartott álláskeresők gazdaságilag aktív népességhez viszonyított aránya 13,9 százalék volt, az ez év januárinál 0,2 százalékponttal több.

A múlt hónapban 2760 álláskereső kérte a regisztrációs nyilvántartásba vételét, az előző havinál 38,5 százalékkal kevesebb. Háromnegyedük fizikai, egyötödük szellemi foglalkozású volt, 38,4 százalékuk szakmunkásként, 27,3 százalékuk pedig betanított munkásként dolgozott, mielőtt elvesztette az állását.

A munkaügyi központ adatai szerint a regisztrációjukat kérők között egy hónap alatt 4,7 százalékkal nőtt az ügyintézők aránya, ők teszik ki az újonnan regisztráltak 15,3 százalékát.

A vállalkozások a múlt hónapban 1365 új álláshelyet jelentettek be, többségére fizikai dolgozókat vártak. Február végén 1065 üres álláshelyet tartottak nyilván a munkaügyi kirendeltségeken, ami az előző havinál 377-tel, az egy évvel korábbinál 609-cel több.

A munkahelyek száma a következő időszakban tovább bővülhet, egy külföldi tulajdonú cég bejelentette, hogy a közeljövőben 150 fizikai dolgozónak teremt munkahelyet.
  • 2026.09.09Fókuszban a ,,hard HR” – ingyenes, kétrészes webinár A HR döntések ma már nem választhatók el a jogi, adózási, pénzügyi és bérszámfejtési szempontoktól. A Niveus adózási, jogi és payroll szakértői ingyenes, kétrészes webinár keretében, a munkavállalói életciklus mentén mutatják be a legfontosabb „hard HR” összefüggéseket, tipikus hibákat és gyakorlati megoldásokat. A program a bértranszparencia irányelv gyakorlati hatásaira is kitér.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek