10 milliárddal kevesebbet költhet bérekre a statisztikai hivatal
Jóval kevesebbet költhet személyi juttatásokra a KSH egy friss határozat szerint.
Személyi juttatásokra és a munkaadót ezekkel kapcsolatban terhelő járulékokra és szociális hozzájárulási adóra együttesen 10 milliárd forinttal kevesebbet fordíthat a Központi Statisztikai Hivatal – írja a HVG a kormány szerda esti határozata alapján. A 2021-es költségvetési törvény XXXI. fejezetében 17,36 milliárd forint szerepel személyi kiadásként az egész évre. Ezen felül félmilliárd forinttal csökken a statisztikai hivatal dologi kiadási kerete. A portál szerint nem lehetetlen, hogy a KSH korábban többletet is kapott, és ahhoz kell mérni a mostani csökkentést, de nem emlékezetes, hogy több milliárd forint pluszt kapott volna az elmúlt években.
HVG
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A 2026-os év első negyedévének adatai szerint a HR-technológiai piac radikális átrendeződésen megy keresztül, ahol a nagy humántőke-menedzsment... Teljes cikk
A statisztikák szerint az Egyesült Királyságban minden hetedik ember neurodivergens, ami azt jelenti, hogy a munkaerő jelentős részét teszik ki a... Teljes cikk
Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú... Teljes cikk
- Átlagkeresetek a magyar vármegyékben - grafikon 3 hete
- A bérnövekedés árnyéka: Sokan hiába dolgoztak, reálértéken veszítettek 1 hónapja
- Mit várnak a fiatalok a diákmunkától 2026-ban? 1 hónapja
- Felmérés: mennyit tudnak a magyarok az EU bértranszparencia-irányelvéről? 2 hónapja
- A dolgozók átlagkeresete vármegyénként - grafikon 2 hónapja
- Ennyi személyi kölcsönre elég a magyar átlagfizetés 2 hónapja
- Egyre inkább nő a szakadék a bérek és a nyugdíjak között Magyarországon 2 hónapja
- A humántőke-menedzsment lesz a siker kulcsa a kékgalléros szektorban? 2 hónapja
- Ekkora béremelést terveznek 2026-ra a magyar munkaadók 3 hónapja
- Béremelés a Penny-nél - Így nő a dolgozók fizetése 3 hónapja
- Így alakulhatnak a cafeteria keretek 2026-ban 3 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?